• BITCOIN
  262931,416
  % -2,92
 • ETHEREUM
  8969.49
  % -3,60
 • RIPPLE
  2.05
  % -2,62
 • BITCOIN CASH
  3544.65,272
  % -2,51
 • LITECOIN
  1044.96
  % -3,24
 • COSMOS
  65.34
  % -0,64
 • CARDANO
  2.81
  % -1,36
 • TETHER
  7.48
  % -0,12

Yerli Borsa Bayebit Hacklendi

Yerli Borsa Bayebit Hacklendi

Kripto para sektöründe emin adımlarla ilerleyen Bayebit Borsası 12 Ağustos 2019 tarihinde yapmış olduğu duyuruda Hacklendiğini açıkladı. Henüz zararın ne kadar olduğu ve bu olayı yapan kişilerin kimlikleri bilinmektedir. Bayebit, Hürtek Bilişim bünyesinde yakın zamanda hizmete girmiş ve birçok yenilikle sektörde kısa sürede hızlı bir büyüme ivmesi kazanmıştı. Borsanın en büyük yeniliği ise Türkiye’de ilk defa Kredi kartı ile kripto para alımı yapılan borsa olmasıydı. Borsanın duyuru metni aşağıda yer alıyor.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR

10.08.2019 GÜNÜ SAAT 13:00 SIRALARINDA BORSAMIZ KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLER VEYA KİŞİLERCE HACKLENMİŞ OLUP SİZ DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN BİR KISMININ HESABI ZARARA UĞRATILMIŞTIR.

BU NEDENLE ŞİREKETİMİZ BORSACILIK FAALİYETLERİNE SON VERMİŞTİR.

ZARARA UĞRATILAN ÜYELERİMİZİN TÜM MAL VARLIKLARI ŞİRKETİMİZCE KARŞILANMIŞ OLUP HİÇBİR ÜYEMİZ MAĞDUR EDİLMEYECEKTİR.

BORSAMIZDA ALIM-SATIM TAHTALARI KAPALIDIR.

ÜYELERİMİZ COİN/TL VARLIKLARINI 17.08.2019 TARİHİNE KADAR ÇEKEBİLİRİLER.

SİZ DEĞERLİ ÜYELERİMİZİN GÜVENLİĞİ İÇİN COİN/TL ÇEKİM TALİMATLARI DETAYLI KONTROLLERDEN SONRA ONAYLANACAĞINDAN GECİKMELER YAŞANABİLİR.

KREDİ KARTI İLE KRİPTO PARA ALIM İŞLEMLERİ DEVAM ETMEKTEDİR.

YAPILAN BU KÖTÜ NİYETLİ SALDIRI NEDENİ İLE İLGİLİ YASAL SÜREÇ BAŞLATILMIŞ OLUP, 9 AYDIR FAALİYETİNİ SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ BORSA İŞLEMLERİ SÜRECİNDE BİZİMLE OLAN TÜM ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ .

YİNE BELİRTMEK İSTERİZ Kİ; HİÇBİR ÜYEMİZ MAĞDUR EDİLMEYECEKTİR. ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

SAYGILARIMIZLA.

Bayebit Borsası bu olaydan sonra Borsacılık faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Yine bu kararla birlikte bir çok kullanıcı Borsada bulunan varlıklarının ve zarara uğrayan hesapların ne olacağını sormaya başladı. Borsa bunun içinde açıklama bulunarak; hiçbir kullanıcıyı mağdur etmeyeceklerini ve zararların karşılanacağını duyurdu.

Akıllara takılan bir başka soru ise borsanın kapanma kararı almasına rağmen böyle bir açıklama yapması oldu: “KREDİ KARTI İLE KRİPTO PARA ALIM İŞLEMLERİ DEVAM ETMEKTEDİR.” Buda borsanın işlemlere devam edebileceği ihtimalini ortaya koyuyor. Şuan gözler borsadan gelecek haberlere çevrilmiş durumda.

Bizde Coinmerkezi olarak Kripto para borsası Bayebite geçmiş olsun diyor, bu olaydan üzüntü duyduğumuzu iletmek istiyoruz. Çünkü; Bizlerin de severek kullandığı bir borsaydı, bizler Bayebit Borsasının daha iyi yerlere gelmesini beklerken Hacklendiği haberi bizleri deriden yaraladı. Geçmiş olsun Bayebit ekibi, ilerde daha büyük işler yapmanız dileğiyle.