“Yeni Sarsıcı Dalga Geliyor!”: İşte 3 Dev İsimden Altın Varsayımları - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  497960,548
  % -2,09
 • ETHEREUM/TL
  19905.6
  % -1,90
 • RIPPLE/TL
  12.65
  % -10,93
 • BITCOIN CASH/TL
  9131.81,104
  % 29,59
 • LITECOIN/TL
  2550.24
  % 10,67
 • COSMOS/TL
  208.84
  % -6,91
 • CARDANO/TL
  11.49
  % -3,47
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,18

“Yeni Sarsıcı Dalga Geliyor!”: İşte 3 Dev İsimden Altın Varsayımları

“Yeni Sarsıcı Dalga Geliyor!”: İşte 3 Dev İsimden Altın Varsayımları

Altın piyasası için değişik bir hafta oldu. Fiyat son 10 ayın en düşük düzeyinden hoş bir sıçrama görse de altın boğalar için kutlanacak pek bir şey yok. Pahalı metalde haftayı ONS başına 1.700 doların üzerindeki holding dayanağıyla kapatıyoruz. Ancak ABD hükümeti 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini onaylasa bile piyasa kıymetli bir çekiş elde edemedi. Altın piyasası, Avrupa Merkez Bankası’nın acil varlık satın alma programı dahilinde önden yüklemesi ve artan harcamaları konusunda da hayli öfkeliydi.

Bu durumların uzmanlara nazaran, her ikisi de enflasyonist olduklarından altın için çok derecede yükseliş göstermeli ve daha fazla para basılmasına yol açmalıdır. Ancak yatırımcılar, yaklaşmakta olan para ünitesinin kıymetinin düşürülmesi tehdidine zar sıkıntı göz yumdu. Bunun yerine, ekonomik şartları güzelleştirmeye odaklanmaya devam ediyorlar. Yaklaşık 2 trilyon dolarlık teşvik tasarısını imzaladıktan sonra, Lider Joe Biden hükümetin 100 milyon aşı daha satın alacağını açıkladı. Bunun sonucunda tahvil getirileri bir yılın en yüksek düzeyini %1,6’nın üzerine çıkardı. Pekala bu gelişmeler ışığında altın’da neler bekleniyor? İşte 3 dev isimden sevindiren tahminler…

Barrick Gold’un CEO’su: Altın için yeni yükseliş dalgası geliyor

Ekonomik güzelleşme üzerindeki bu yeni coşku, dünyanın en büyük madencilik konferansı sırasında da hissedilebilir. Bu hafta Prospectors & Developers Association of Canada (PDAC)  yıllık madencilik konferansını düzenledi ve pandemi nedeniyle bu yıl sanal hale geldi. Altın’ın uzun vadeli temel dayanaktan yararlanacağı konusunda optimistlik olsa da odak noktası daha kısa vadede ivme kazanan metallere kayıyor.

Yeşil gücün gelişmesiyle alakalı bakır ve öbür baz metaller büyük ilgi görüyor. Birçok analist, bu kesimin altın’a kıyasla daha fazla yatırım sermayesi çekmesini bekliyor. Son vakitlerde altın parıltısını biraz kaybetmiş olsa da analistlere nazaran, bedelli metal için oyun büsbütün bitmiş değil. Sarı metali desteklemek için bu hafta kimi büyük isimler ortaya çıktı. Dünyanın en büyük ikinci altın üreticisi Barrick Gold’un CEO’su Mark Bristow, PDAC sırasında yaptığı bir sunumda, diğer bir fiyat artışı dalgasının geldiğini söyledi. Mark Bristow bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Piyasanın her şeyin olağana dönmesini dilediği, fakat ziyanı şimdi tam olarak bilmediği 2008 sonrasına benzer…. 2009-11 yılları ortasında sağlanan likidite bankalarda yakalandı. Bu sefer geldi…

Jeffrey Gundlach: Son satış güçlüydü! Altın bir sıçrama için hazır

Son vakitlerde altın fiyat hareketleri tahvil hükümdarının da ilgisini çekti. Bir web semineri sunumunda DoubleLine CEO’su Jeffrey Gundlach, son satış “güçlü” olduğu için altın’ın bir sıçrama için hazır olabileceğini söyledi. Jeffrey Gundlach bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Uzun vadeli altın epeyce ilginç… Modelimiz altın’ın 1.761 dolarda adil pahada olduğunu gösteriyor. Altın’daki düşüşün devam edeceğini düşünmüyoruz.

Peter Grosskopf: Altın’ın yükselmesi an meselesi…

Sprott Inc. CEO’su Peter Grosskopf da bu hafta bedelli metaller alanında gerçek bedel gördüğünü ve enflasyonun altın’ın fiyatlarını yukarı çekmesinin an meselesi olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance