Yeni Bir Jenerasyon Kavramı Daha: Bitcoin Kuşağı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  481980,257
  % 1,07
 • ETHEREUM/TL
  17135.14
  % 1,17
 • RIPPLE/TL
  10.41
  % 19,12
 • BITCOIN CASH/TL
  5383.78,203
  % 3,14
 • LITECOIN/TL
  1967.8
  % 7,84
 • COSMOS/TL
  169.97
  % -1,88
 • CARDANO/TL
  9.84
  % -0,81
 • TETHER/TL
  8.13
  % -0,47

Yeni Bir Jenerasyon Kavramı Daha: Bitcoin Kuşağı

Yeni Bir Jenerasyon Kavramı Daha: Bitcoin Kuşağı

MicroStrategy, PayPal ve Elon Musk. Bitcoin için son periyotta en dikkat cazibeli atılımları yapan isimler bunlar.

Bitcoin ve kripto para üniteleri, ana akım finans piyasasının değerli bir kesimi haline geldi. Bununla birlikte, kabul ve tanıma her vakit benimseme manasına gelmez. Tıpkı durum dünyanın dört bir yanından benimseme istatistiklerine bakıldığında da tıpkı formda görülmektedir.

Bitcoin Anketi

Birleşik Krallık, Finder tarafından kripto para üniteleri hakkında bilgi sahibi olan şahıslar ile kripto para ünitelerine sahiden sahip olan ve bunları kullanan bireyler ortasında var olan boşluğu vurgulayan yakın vakitte yapılan bir ankete örnek teşkil ediyor. Lakin her geçen yıl bu ortadaki fark giderek azalıyor.

Anket, tüm İngilizlerin en az %19’unun bir noktada kripto para ünitelerine yatırım yaptığını tespit etti. Aslında Finder, 2018’den bu yana Birleşik Krallık’ta kripto para sahibi olan bireylerin sayısında %558’lik bir artış olduğunu buldu. Bu şaşırtan bir büyüme oranı, bilhassa de orta periyodun birçok, Bitcoin ve kripto para ünitesi dalının geri kalanı için düşüş piyasasındaydı.

Aslında, 2019’da kısa bir yükseliş duruşu devri yaşandı. Lakin, 2020 ortalarına kadar boğa piyasası nihayet uçuşa geçti. Dijital varlığa olan inancı vurgulamak için kurumsal yatırımların artmasıyla başladı.

Ankete olumlu cevap verenlerin değerli bir yüzdesi (% 25) 2020’de birinci sefer kripto para ünitelerine yatırım yaptı.

Bununla birlikte, büyüme suratı şaşırtan bir durum ortaya koyuyor. Fakat, nüfusun kıymetli bir kısmının hala kripto para ünitelerine yatırım yapmayı reddettiği belirtilmelidir. Piyasa yatırımcılarının %72’si “Faiz yok” ve “Çok riskli” dedi. Anketin bulguları kripto para ünitelerinin ana akım statüsüne ulaşmaktan ne kadar uzakta olduğunu tekrar vurguladı.

Başka Bulgular

Finder’ın bulguları, para uygulaması Ziglu’nun birkaç hafta evvel kendi anketinde yaptığı müşahedelerle uyumlu. Ziglu’nun anketini yanıtlayanların %62’si rastgele bir kripto para satın almayacağını belirttiler. Bununla birlikte, işin özü, bu iştirakçilerin %36’sının, finans kurumlarının perakende müşterilerine kripto para sunmaya başlaması durumunda yatırım yapmayı düşünecekleriydi.

Bununla birlikte, bir varlık sınıfı olarak kripto para ünitelerinin, uzun vadeli tutma potansiyeline sahip legal bir yatırım olarak görülmediğini de belirtmek gerekir. Ankete katılanların %19’u için süratli bir para kazanmak onları kripto paralara yatırım yapmaya motive ediyor. Bitcoin fiyat listelerinde yükselmeye devam ederken, bu yüzde muhtemelen yükselecek.

Son olarak, Birleşik Krallık’taki kripto yatırımıyla ilgili demografik bilgiler de değişik. Ankete nazaran tüm yatırımcıların %37’si 18-35 yaş kümesinde yer alıyor. Aslında Finder, 18-24 yaş kümesindeki her 10 bireyden 6’sının (Bitcoin Kuşağı olarak tanımlanan bir demografik anket) gelecekte kriptolara sahip olacağını öngördü.

Bu, yeniden, piyasa için ileriye dönük değerli tesirlere sahip olabilecek bir müşahededir. Bilhassa de birçokları geleceğin tarihteki en büyük servet transferine şahit olacağını söz ediyorlar. Bu serveti alacak şahıslar ise ana akım finans kurumları üzerinde kripto paralara güvenecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance