XRP’nin Fiyat Rallisi: Önümüzdeki Haftalarda Neler Beklenebilir? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488515,393
  % -0,13
 • ETHEREUM/TL
  17541.63
  % 0,88
 • RIPPLE/TL
  11.01
  % 8,54
 • BITCOIN CASH/TL
  5510.98,744
  % 1,49
 • LITECOIN/TL
  2032.24
  % 4,17
 • COSMOS/TL
  178.26
  % 4,16
 • CARDANO/TL
  10.29
  % 3,96
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

XRP’nin Fiyat Rallisi: Önümüzdeki Haftalarda Neler Beklenebilir?

XRP’nin Fiyat Rallisi: Önümüzdeki Haftalarda Neler Beklenebilir?

En son altcoin rallisi XRP’nin sahneye çıkmasını sağladı. Altcoin, son 7 günde %75’in üzerinde kar ettirdi.

Aslında, üstte bahsedilen ralli birebir vakitte kümülatif kripto piyasası pahasının 2 trilyon $ işaretini geçmesini sağladı.

DeFi tokenları, piyasa kıymetinde 50 milyar dolarlık kıymetli bir rol oynamış olsa da, altcoin rallisi, birden fazla çift haneli çıkarlar sunan birinci 25’teki klâsik altcoinler tarafından yönetiliyor.

Ralli Ne Durumda?

Dahası, rallinin uzun sürmesi bekleniyor, bilhassa de ticaret hacmi 24 saat içinde %130’un üzerinde arttığı için beklenti bu tarafta. Bu yalnızca borsalardaki talep değil, birebir vakitte net akışlarda da görülüyor.

HODLerların anlatısına dayanan, üst seviye borsalardan ayrılan artan bir XRP hacmi var.

Fiyat rallisi şimdi bitmedi ve bu süreçlerin sayısından da anlaşılıyor. Aslında, süreçlerin sayısı, yazı yazıldığı sırada, 2,6 milyonun üzerinde olan 2021’in yarısı bile değildi.

Ek olarak, son 6 yıl için ROI grafiği, daha dikey büyüme için yer olduğunun altını çiziyor üzere görünüyordu. XRP piyasasında devam eden ticaret hacminin %50’den fazlası Binance piyasalarından geliyor ve altcoin talebi hala katlanarak artıyor.

Artık, tarihi tablolara ve fiyat eğilimlerine dayanarak, Bitcoin’in fiyatı 60.000 $’ın altına düştüğünde, XRP’nin fiyatı, ticaret hacmi düşmedikçe kuzeye yanlışsız hareketini sürdürebilir.

Bir ay evvel, XRP, ağ aktivitesindeki düşüş nedeniyle çok fazla satış baskısı altındaydı. SEC davası da satış baskısını artırdı ve spot borsalarda talep düştü. Bununla birlikte, XRP süreçlerinin sayısındaki son artış, rallinin bir düzeltmeden evvel kendini genişletebileceğine dair tıpkı sinyalle birlikte, daha fazla ağ aktivitesinin bir göstergesidir. Aslında, bir bakıma, XRP, kelam konusu fiyat düzeyinde düşük kıymette bile olabilir.

Ekteki tabloya nazaran, süreçlerdeki en büyük artış Ekim 2020’de varlığın fiyatındaki düşüşe karşılık geldi. Lakin, kısa müddet sonra süratli bir düzgünleşme oldu. XRP, 2020’yi Kasım 2020 fiyatının üçte birinde kapatırken, birebir oran %300 artarak 0,24 dolardan 0,98 dolara çıktı.

En güzel borsalarda süreç gören XRP hacmi, mevcut fiyat düzeyinde kar elde eden HODLerlar ve büyük HODLer’ların yoğunluğu üzere başka ölçümler, altcoin traderlarının XRP’de yükselmeye devam ettiğini gösteriyor. Bir düzeltme olabilir, lakin sadece altcoin rallisinin sonuna hakikat olacak bir düzeltme bu. Şu anda yavaşlama belirtileri olabilir, lakin durma belirtisi olmayabilir. Ölçütlerine ve blockchain tahliline dayanarak, XRP’nin fiyat rallisi şimdi bitmemiş olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance