XRP Yatırımcılarının Ripple Davasına Müdahil Olma Talebi Reddedildi - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  453060,428
  % -0,74
 • ETHEREUM/TL
  21515
  % 8,12
 • RIPPLE/TL
  11.36
  % 0,92
 • BITCOIN CASH/TL
  7932.13,673
  % 0,60
 • LITECOIN/TL
  2337.94
  % 5,35
 • COSMOS/TL
  174.24
  % 0,37
 • CARDANO/TL
  10.4
  % 1,27
 • TETHER/TL
  8.33
  % 1,58

XRP Yatırımcılarının Ripple Davasına Müdahil Olma Talebi Reddedildi

XRP Yatırımcılarının Ripple Davasına Müdahil Olma Talebi Reddedildi

Federal Yargıç Analisa Torres, Aralık ayında ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından Ripple’a karşı açılan davaya XRP yatırımcılarının müdahale etme gayretini reddetti.

Karar, SEC’nin savunmaya geçirme gayretini filizlendirdi. Lakin yatırımcılar yine denemek isterlerse, daha sonraki bir tarihte bu usul bir istek yine sunulabilecek.

Bununla birlikte, davaya yeni taraflar eklemek için son tarih 16 Mart, yani Ripple, XRP Ordusundan bir yardım alamadan yasal savaşına devam etmek zorunda kalacak.

XRP sahipleri için dert

Coinrot.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Deaton Hukuk Bürosu’ndan John Deaton, SEC’yi Ripple’a karşı hareketleriyle 15 milyar dolardan fazla ziyana neden olmakla suçlayarak binlerce XRP sahibi ismine davaya müdahale etme tarafında bir talepte bulunmuştu.

Şayet bu müracaat onaylanmış olsaydı, token sahipleri kendilerini üçüncü taraf sanıklar olarak davaya sokacaklardı.

Bu ayın başlarında SEC’in şikayetini değiştirmesi için hode Island federal mahkemesine sunulan bir yüksek mahkeme buyruğu için dilekçeyi geri çekmişlerdi. Kurum, dilekçeyi reddederken, XRP sahiplerinin, kripto para borsalarının XRP’yi yine listeleyip listelemeyeceği konusunda kesin bir şey sav edemediğini belirtmişti.

Birden fazla kripto para ünitesi platformu, token’ı kaldırmaya yahut ticaretini askıya almaya başlamıştı. Bu da fiyatta keskin bir düşüşe neden olmuştu. Kraken CEO’su Jesse Powell, geçtiğimiz günlerde XRP ticaret kısıtlamaları hakkında konuşmuş ve bu durumun kripto para borsaları için “büyük bir asimetrik risk” oluşturduğunu sav etmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance