Vitalik Buterin: Önder Altcoin Ethereum’da 100x’e İşaret Etti! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  399768,486
  % -11,36
 • ETHEREUM/TL
  17862.81
  % -13,14
 • RIPPLE/TL
  8.56
  % -21,77
 • BITCOIN CASH/TL
  6258.66,249
  % -18,25
 • LITECOIN/TL
  1856.24
  % -16,26
 • COSMOS/TL
  143.7
  % -13,76
 • CARDANO/TL
  8.41
  % -17,01
 • TETHER/TL
  8.34
  % 0,41

Vitalik Buterin: Önder Altcoin Ethereum’da 100x’e İşaret Etti!

Vitalik Buterin: Önder Altcoin Ethereum’da 100x’e İşaret Etti!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, takımının akıllı kontratın ölçeklendirme problemlerini hafifletmekten yalnızca haftalarca uzaklıkta olabileceğini ortaya koyuyor. Vitalik Buterin, son tahlillerin akıllı kontrat platformunun süreç hacmini 100 kat artıracağını vurguluyor.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, projede 100x’e işaret etti!

Tim Ferriss Show’un bir kısmında Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, toplamaların çok beklenen ETH 2.0 lansmanından evvel ETH’nin ölçeklenebilirliğini artırabileceğini açıkladı. Vitalik Buterin’e nazaran, Ethereum‘un ağ tıkanıklığı meselelerine süreksiz tahlil haftalar içinde hazır olabilir ve bunlar, akıllı kontrat platformunun süreç hacmini 100 kat artıracak.

Grup nihayetinde ağın yükünü yaymak ve ölçeklenebilirliği artırmak için Ethereum altyapısını bölme süreci olan sharding’i kullanmayı planlıyor. Vitalik Buterin ise şu anda daha fazla proof of stake sistemi ile toplamaları daha tam olarak kullanmanın ve birleştirmenin bir yolunu bulmaya odaklandıklarını söylüyor. Vitalik Buterin hususa yönelik açıklamlarınaşunları ekliyor:

… Temel olarak proof of stake var, kararlı, lansmandan beri çalışıyor ve hayli yakında bir noktada, tüm proof of work  aktifliğini bununla birleştireceğiz. Yani sharding de olacak… Aslında birleştirmeye son vakitlerde sharding’den daha fazla öncelik verdiğimizi itiraf edeceğim. Bunun aslında başka şeyle, yani toplamalar ile ilgisi olmasının nedeni, değil mi? Unutulmaması gereken şey, toplamalarınız varsa, lakin sharding yoksa, yeniden de 100X faktör ölçeklemesine sahip olursunuz, değil mi? Bu süreçlerin ne kadar karmaşık olduğuna bağlı olarak, Blockchain’in saniyede 1.000 ila 4.000 süreç ortasında bir yere çıkma yeteneğine hala sahipsiniz. Ve bu nedenle bahsettiğim üzere, toplamalar ile optimistlik, büsbütün EVM yetenekli toplamanın piyasaya çıkmasıdır. Birinci olarak yaklaşık bir ay içinde piyasaya sürülür.

Lark Davis: ETH ölçeklenebilirlik açısından intikamını alabilir

Bir Ethereum ölçeklendirme tahlilinin köşede olabileceğine dair haberler, akıllı mukavele platformunun Binance Smart Chain (BSC) üzere öbür Blockchain ağlarına nazaran üstünlüğünü müdafaasına yardımcı olabilir. Evvelki tahlillerinde kripto analisti Lark Davis, Ethereum’daki yüksek GAS fiyatlarına işaret etti. Lark Davis, bunun büyük bir sorun olduğunu ve ETH’nin “zengin yatırımcılar için ayrılmış bir zincir haline” geldiğini belirtti.

Lark Davis, Vitalik Buterin’in Ethereum güncellemesi haberi üzerine, bu hafta yeni bir görüntüde değerli açıkamalarda bulundu. Lark Davis, ETH Blockchain’i aslında kısa bir mühlet sonra ölçeklenirse, Ethereum’un geri döneceğini ve tüm kelamda Ethereum katillerine büyük bir ültimatom gönderebileceğini söyledi. Analiste nazaran, ETH ölçeklenebilirlik açısından intikamını alabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance