Visa CEO’su, Bitcoin Hizmet Stratejilerini Açıkladı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488349,612
  % 0,08
 • ETHEREUM/TL
  17540.18
  % 0,79
 • RIPPLE/TL
  11.1
  % 8,52
 • BITCOIN CASH/TL
  5523.21,101
  % 1,54
 • LITECOIN/TL
  2036.92
  % 1,60
 • COSMOS/TL
  179.08
  % 4,40
 • CARDANO/TL
  10.34
  % 4,55
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

Visa CEO’su, Bitcoin Hizmet Stratejilerini Açıkladı

Visa CEO’su, Bitcoin Hizmet Stratejilerini Açıkladı

Fortune’ın Leadership Next podcast’ine katılan Visa CEO’sunun açıklamalarına nazaran şirket, Bitcoin ve kripto para piyasasına girmeye hazırlanıyor.

Visa, Bitcoin ve kripto dünyasına giriyor

Firma, şimdiye kadar kripto dalından uzakta durdu, lakin alan artık görmezden gelinemeyecek kadar büyük. Bilgiler, tüm dalın pahasının 1.7 trilyon doların üzerinde olduğunu gösteriyor.

Visa CEO’su Al Kelly, yaptığı açıklamada Bitcoin’e yönelik planlarını açıklaması. Kelly, “İki şey yapmaya çalışıyoruz. Birincisi, Visa bilgileriyle Bitcoin satın alınmasını sağlamak.” dedi ve ekledi:

“İkincisi, Bitcoin’in fiat para ünitesine çevrilmesine ve Visa’nın kabul edildiği satıcıların rastgele birinde anında kullanılabilmesine müsaade vermek için Bitcoin cüzdanlarıyla çalışmak.”

Visa kartı aracılığıyla Bitcoin satın alımları şimdiye kadar merkezi, üçüncü taraf hizmetleri kullanarak bir kullanıcının ödemesini fiat paradan kriptoya anında dönüştüren borsalar ve cüzdanlarla sonluydu. Visa için bu durum, bir eser için para değişimini içeren öbür süreçlerden hiçbir farklılık göstermiyor.

Fakat yeni yükseltme, işleri bir adım üst taşıyacaktı. Visa, bir kullanıcının dünya çapında kripto ile ödeme yapmasına müsaade vermek için direkt kripto cüzdan şirketleriyle çalışacaktı.

Kripto paralarda “güçlü potansiyel”

Kelly’e nazaran, kripto para üniteleri hem gelişen hem de gelişmiş pazarlarda yeni ödeme araçları olma konusunda “güçlü bir potansiyele sahip”. Ayrıyeten, bir fiat para ünitesi ile 1:1 temeline nazaran sabitlenmiş bir çeşit kripto para ünitesi olan stablecoin’lerin yakında dünyaya damgasını vuracağına inanıyor:

“Bunlar, fiat para takviyeli para üniteleri. Lakin bu dönüşüm ile, şayet isterseniz, fiat para ünitesine ve Visa kartının olduğu bir cüzdanda tekrar Visa kartının dönüştürdüğü dijital para ünitesinin milyonlarca lokasyonda rastgele bir satın alım için kullanılmasına müsaade veriyoruz.”

CEO’nun bu açıklamaları, Visa’nın kripto dostu neobank First Boulevard ile paydaşlık kurduğunu açıklamasından bir ay sonra geldi. Banka, Visa’nın yeni kripto API paketine pilotluk yapacak birinci şirket olacak.

Bu sırada, öbür ödeme işlemcileri de kripto alanına giriyor. Visa ile global ödeme alanının hakimi olan Mastercard, Coinrot.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere kripto para ünitelerini direkt Mastercard ağında destekleyebilecek kripto planını duyurmuştu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance