• BITCOIN
  238156,686
  % -8,24
 • ETHEREUM
  9013.54
  % -9,06
 • RIPPLE
  2.05
  % -4,95
 • BITCOIN CASH
  3262.12,616
  % -11,04
 • LITECOIN
  989.37
  % -9,28
 • COSMOS
  58.36
  % -10,59
 • CARDANO
  2.5
  % -8,31
 • TETHER
  7.38
  % -0,39

Value DeFi Protocol Hack Kurbanı Oldu! Kayıp 6 Milyon Dolar!

Value DeFi Protocol Hack Kurbanı Oldu! Kayıp 6 Milyon Dolar!

Son zamanlarda, özellikle Decentralization Finance (DeFi) projeleri arka arkaya hackerler tarafından hedef seçiliyor. DeFi protokollerinin hedef alınması ise güvenlik açıklarının ve eksiklerin fazla olmasından kaynaklanıyor. Hackerler ise kolayca bu açıkların farkına varıyor ve en beklenmedik anda fonları çalıyor. Son olarak ise Value DeFi Protocol Hack kurbanı oldu. Value DeFi Protocol, MultiStables Vault ile fonların güvende olacağı özelliği tanıtırken bu saldırı meydana geldi. Saldırının zamanlaması olayı trajikomik bir hale getirdi.

Value DeFi Protocol Hack Kurbanı Oldu!

Value DeFi Protocol’e Hack Şoku

Value DeFi Protocol geçtiğimiz günün akşamında Twitter üzerinden attığı bir tweetle yeni özelliği duyurdu. Bu yeni özellik MultiStables Vault olarak adlandırılıyor ve duyuruda “en yenilikçi özellik” olarak ilan edildi. Bu özellik sayesinde Kripto kullanıcılar fonları bu kasa protokolü içinde güvenli bir şekilde saklayacaktı. Geliştiriciler tarafından gelen bu duyuru kripto sektöründe oldukça ilgi gördü ve alkış aldı.

Fakat duyuru üzerinden çok kısa bir zaman geçti ve üzücü bir olay meydana geldi. Hackerler tamda bu yeni özellikten protokolü vurdu.  Value DeFi Protocol’ün geliştiricileri saldırı sonrası bir tweet daha attı, tweet’te MultiStables Vault’un karmaşık bir saldırıya uğradığını ve yaklaşık 6 milyon dolar civarında kayıp yaşandığını ifade ettiler. Ayrıca geliştiriciler konu hakkında araştırma yaptıklarını ve fonları kurtarmaya yönelik uğraş verdiklerini dile getirdiler.

Hack Sonrası Value Liquidity (VALUE) Token Fiyatı Sert Düştü

Value Liquidity (VALUE), Value DeFi Protocol’ün yerel Kripto parasıdır. Saldırının ardından 2,76 dolar civarında işlem gören Value token fiyatı 1,87 dolara kadar geriledi. Yazım itibariyle ise Value fiyatında hafif bir toparlanma olmuş. Yaşanan toparlanmaya rağmen %21.2 değer kaybı söz konusu ve fiyat yazım itibariyle 2,07 dolar civarında işlem görüyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter ve Telegram Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.