• BITCOIN
  268744,206
  % -2,31
 • ETHEREUM
  10273.29
  % 9,28
 • RIPPLE
  2.2
  % 3,26
 • BITCOIN CASH
  3818.61,299
  % -0,23
 • LITECOIN
  1146.06
  % 0,69
 • COSMOS
  66.92
  % -5,30
 • CARDANO
  2.75
  % -0,83
 • TETHER
  7.46
  % -0,41

Utrust Coin (UTK) Nedir ve Nereden Alınır

Utrust Coin (UTK) Nedir ve Nereden Alınır

UTrust, PayPal benzeri bir blockchain projesidir. Merkezi İsviçre’de bulunan UTrust, daha gelişmiş özellikler ve işlevsellik ile birlikte platformunda esneklik sunarak ödeme sistemleri alanında lider olmayı hedefliyor. Utrust ödeme sistemlerinde alınan yüksek komisyon, yaklaşık, hacklenmiş kartlarla işlem yapılması gibi olumsuzlukları gidermek için ortaya çıkan bir blockchain projesidir. Kullanıcılar Utrust sayesinde istedikleri kripto para veya Utrust coin ile düşük ücret ile işlem yapabilir.

Bununla birlikte UTRUST’ın ana gücü tüketici koruma programıdır. Alıcı, ürün veya hizmetini alana kadar fonların güvende tutulmasını sağlamak için merkezi bir emanet sistemi kullanılır. İşlem tamamlandığında fonlar satıcıya gönderilecektir. Anlaşmazlık durumunda Utrsut anlaşmazlık çözümü ekibi harekete geçecektir. Bu sayede Utrust ekibi dolandırıcılık riskini en aza indirmiş oluyor.

Son olarak, UTrust üzerinden gönderilen bir Kripto para karşı tarafa ulaştığı an otomatik olarak sistem tarafından her hangi bir ülkenin parasına dönüşür, bu sayede gönderim sırasında düşen Kripto para fiyatından etkilenmemiş olur.

UTrust Coin (UTK) Nedir ve Nereden Alınır

UTrust Coin (UTK) Nedir ve Nereden Alınır

Utrust coin, UTrust ödeme sistemi tarafından Ethereum tabanlı Erc20 özelliğinde çıkarılması olan kripto para. Utrust coin sistem üzerinde ödeme işlemi veya borsalar üzerinde ticaret için kullanılabilir, sistem Utrust token ile yapılan işlemlerden ücret almıyor. Bununla birlikte piyasada bulunan Erc20 altyapısına (Trust Wallet, Uphold, Myetherwallet, Ledger vb.) sahip Kripto para cüzdanları içinde saklanabilir.

Utrust kullanımdan elde edilen işlem ücretinin (işlem ücreti %1 oranında, bu PayPal işlem ücretine kıyasla çok düşük bir miktar. PayPal işlem ücreti olarak %2,9 alıyor.) bir kısmı Utrust coin için geri alım ve yakımı amaçlı kullanılacak.

Utrust coin (UTK) toplam arzı 500 milyon olmakla birlikte 450 milyon dolaşım miktarına sahip. Coingecko üzerinden alınan verilere göre UTK 10 milyon dolar piyasa değeriyle 233. sırada yer alıyor. Utrust token (UTK) fiyatı yazım itibariyle 0.02 dolar civarında işlem görüyor. Utrust Bittrex, KuCoin, Huobi, Bithumb, Bitfinex, OKEx gibi birçok büyük borsa üzerinden alınıp satılabilir. Listeli olduğu tüm borsalara Coingecko üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter, Telegram, Facebook, İnstagram Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.