Usta Yatırımcı: Korkmayın! Altın Fiyatları Bu Düzeyleri Görecek - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488495,342
  % -0,14
 • ETHEREUM/TL
  17540.89
  % 0,88
 • RIPPLE/TL
  11.03
  % 8,10
 • BITCOIN CASH/TL
  5509.33,130
  % 1,46
 • LITECOIN/TL
  2032.65
  % 3,13
 • COSMOS/TL
  178.26
  % 4,16
 • CARDANO/TL
  10.29
  % 3,96
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

Usta Yatırımcı: Korkmayın! Altın Fiyatları Bu Düzeyleri Görecek

Usta Yatırımcı: Korkmayın! Altın Fiyatları Bu Düzeyleri Görecek

CPM Group’un yardımcısı Rohit Savant’a nazaran, yükselen tahvil getirileri bu yıl altın piyasasına önemli bir darbe indirdi. Lakin yatırımcılar nominal getirilerin artmasından korkmamalı. Zira Rohit Savant’a nazaran, gerçek faiz oranları öngörülebilir gelecekte negatif kalacak. Rohit Savant’a nazaran, gerçek oranlar negatif kaldığı için altın fiyatları hala 2.000 dolara kadar çıkabilir.

Rohit Savant: Nominal getiriler altın yatırımcıları için kıymetli bir tasa kaynağı olmamalı!

Prospectors & Developers Association of Canada (PDAC) 2021 sanal konferansı sırasında Rohit Savant, fiyatın yükselen borç düzeyleri ve son derece uyumlu para siyaseti da dahil olmak üzere uzun vadeli temellerle desteklendiğinden altın konusunda optimist olmaya devam ettiğini söyledi. Bu yorumlar, altın fiyatları ONS başına 1.700 doların altında süreç görürken ve 10 yıllık Hazine Bonosu alım satımının getirileri %1,5’in üzerinde bir yıldaki en yüksek düzeye yaklaşırken geliyor.

Nominal getiriler Ağustos’un düşük düzeylerinden keskin bir biçimde yükselmiş olsa da Rohit Savant, rekoltelerin tarihî standartlara kıyasla hala son derece düşük olduğunu kaydetti. Rohit Savant, nominal getirilerin altın yatırımcıları için değerli bir telaş kaynağı olmaması gerektiğini de vurguladı. Rohit Savant bahse yönelk açıklamalarına şunları ekliyor:

Gerçek getiriler sıkı bir formda negatif bölgede ve onların orada kalmasını bekliyoruz.

Rohit Savant: Altın fiyatları 1.995 dolara geri dönecek!

Rohit Savant yaptığı sunumda, CPM Group’un altın fiyatlarının geçen yılki kapanış fiyatından %5 artışla bu yıl ONS başına 1.995 dolara geri dönmesini beklediğini söyledi. Rohit Savant, negatif gerçek faiz oranlarının yanı sıra, altın’ın aşırı pahalı pay senedi piyasaları ortamında inançlı liman varlığı olarak da cazibeli göründüğünü söyledi. Rohit Savant bahse yönelk açıklamalarına şunları ekliyor:

Pay senetleri biraz fazla ağır görünüyor ve bu daha fazla oynaklığa yol açabilir. Bu altın için uygun olur.

Yatırım talebinin 2021’de altın piyasasında kritik bir rol oynaması bekleniyor. Ancak Rohit Savant, bunun fiyatları değerli ölçüde etkilemeyebileceğini de kelamlarına ekledi. Rohit Savant, CPM Group’un yatırımcı talebinin geçen yılki rekor düzeylere ulaşarak 40 milyon ONS’a ulaştığını görmesine karşın, yatırımcıların piyasayı kovalamayacağını ve bunun yerine düşüşlere yatırım yapacaklarını açıkladı. Rohit Savant hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yatırımcı talebi altın için güçlü bir temel takviye sağlayacak, lakin altın fiyatları üzerinde hudutlu bir artış olacak.

Rohit Savant: Daha fazla kar arayan yatırımcılar gümüş ve platine baklamalı

Rohit Savant, kıymetli metaller piyasasında daha fazla yarar arayan yatırımcılar için gümüş ve platine baklamalarını söyledi. CPM kümesi, gümüş fiyatlarının ONS başına 30 doların epeyce üzerine çıktığını ve geçen yılın kapanış fiyatından %30 yükseldiğini görüyor. Rohit Savant bahse yönelk açıklamalarına şunları ekliyor:

Gümüş piyasası hala öngördüğümüz yükseliş ortamını yansıtmıyor.

Rohit Savant, gelişen global iktisadın gümüşün endüstriyel talebini artırmasını beklediğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance