Usta Analist: Cardano’da Death Cross Alarmı! Bu Düzeyler Geliyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  484276,481
  % 1,78
 • ETHEREUM/TL
  17307.17
  % 2,29
 • RIPPLE/TL
  10.82
  % 25,03
 • BITCOIN CASH/TL
  5474.26,245
  % 4,92
 • LITECOIN/TL
  2028.67
  % 11,25
 • COSMOS/TL
  172.4
  % -0,58
 • CARDANO/TL
  9.91
  % 0,64
 • TETHER/TL
  8.18
  % 0,18

Usta Analist: Cardano’da Death Cross Alarmı! Bu Düzeyler Geliyor

Usta Analist: Cardano’da Death Cross Alarmı! Bu Düzeyler Geliyor
 • Tanınan altcoin Cardano (ADA/USD), Cuma günü Asya-Pasifik ticaret seansı sırasında kritik bir dayanak trendi çizgisinden sıçradı.
 • Kripto para, 1 Mart’taki hard fork’un akabinde çok varlıklı bir zincire dönüşme ihtimaline bağlı olarak, temel hareketli ortalama dalgaların üzerinde kapanmayı bekliyor.
 • Bununla birlikte, bir Death Cross oluşumu, daha fazla yükselişi engelliyor.

Yashu Gola: Tanınan altcoin Cardano 0,80 doları görebilir!

Cardano piyasasında Perşembe günü gerçekleşen bir satış, ADA/USD paritesini yüzde 11’den fazla düşürdü. Parite, 27 Şubat’ta belirlenen rekor yüksek düzeyinden yaklaşık yüzde 31 daha düşük olan 1,02 dolar ile haftanın bugüne kadarki en düşük düzeyine dokundu. Daha sonra altcoin, kısa vadeli yükselen trend çizgisinde dayanak bulduktan sonra mütevazı bir toparlanma sürecinden geçti. Sıçramayla fiyat, 50 periyotluk hareketli ortalamanın üzerinde bir kapanış yapmaya çalıştı. Lakin kripto para, daha sonra mavi dalganın yakınındaki yüksek satış baskısı nedeniyle geri çekildi.

Cardano’nun ADA’sının yükselen trend çizgisi dayanağını yine test etmesi mümkün görünüyor. Tanınan analist Yashu Gola’ya nazaran, altcoin 20 periyotluk hareketli ortalamanın 50 periyotluk hareketli ortalamanın altına düşmesinden sonra oluşan bir Death Cross tarafından daha da baskı altına alındı. Bu durum analiste nazaran, kısa vadede piyasada ek satış baskısına işaret ediyor. Satışın devam etmesi halinde analiste nazaran ADA/USD, 200 devirlik hareketli ortalamasına doğru düşme riski taşıyor. Şu anda 0,88 dolar civarında… Bu ortada analiste nazaran, turuncu dalganın altında uzun vadeli bir düşüş, kripto paranın 0,80 doları görmesine neden olabilir. Bu düzey analiste nazaran, Şubat ayı boyunca takviye vazifesi gördü.

Michaël van de Poppe: ADA yükselmeye devam edecek!

ADA pazarındaki olumsuz düzeltme, 2021’deki yüzde 700’lük fiyat rallisini takip ediyor. ADA/USD paritesi, Tesla’nın Bitcoin’e yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımın önderliğindeki kripto para ünitesi piyasasındaki genel optimistlik nedeniyle kısmen yükseldi. Altcoin’ler, önder kripto para ünitesinin fiyat trendlerini takip etme eğilimindedir. İkincisi ADA fiyatı, piyasa kıymeti açısından en büyük ikinci kripto para ünitesi olan Ethereum’a ve öbür rakip projelere kıyasla güçlü yükseldi. Ethereum ağındaki süreç ve GAS fiyatları, Şubat oturumu sırasında agresif bir biçimde arttı ve spekülatörleri rakiplerine bahis oynamaya teşvik etti.

ADA kısa bir süre için en iyi kripto para üniteleri listesinde üçüncü sıraya yükseldi. Fakat yerini daha sonra Binance Smart Chain’ı temsil eden bir token olan Binance Coin aldı. Yazım sırasında ise bu koltukta Tether oturuyor. Bununla birlikte, yatırımcıların ADA/USD pazarında tekliflerini yükseltmelerinin nedeni, Cardano’yu 1 Mart’taki başarılı dağıtımının akabinde çok varlıklı bir zincir ağı haline getiren “Mary” yükseltmesiydi. Cardano’nun yükseltmesi, ağında yeni tokenlar sağlayacak tıpkı rakibi Ethereum üzere akıllı kontrat hizmetleri sunar. Dünyaca ünlü analist Michaël van de Poppe ise kripto parada boğa odaklı bir iddiada bulundu. Analist “Yavaş fakat emin adımlarla… Daima bu türlü masraf. ADA daha sonra çalışmaya devam edecek.” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance