Ünlü Yönetici Altın Yatırımcılarına Seslendi: Büyük Tehdidi Gözden Kaçırıyorsunuz! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  335169,705
  % 4,40
 • ETHEREUM/TL
  22957
  % 8,54
 • RIPPLE/TL
  6.19
  % 2,63
 • BITCOIN CASH/TL
  4565.48,539
  % 1,69
 • LITECOIN/TL
  1196.02
  % 2,72
 • COSMOS/TL
  109.07
  % 6,85
 • CARDANO/TL
  11.66
  % 2,88
 • TETHER/TL
  8.49
  % 1,32

Ünlü Yönetici Altın Yatırımcılarına Seslendi: Büyük Tehdidi Gözden Kaçırıyorsunuz!

Ünlü Yönetici Altın Yatırımcılarına Seslendi: Büyük Tehdidi Gözden Kaçırıyorsunuz!

Bir fon yöneticisine nazaran, tahvil getirileri yükseldikçe altın piyasası ziyan görmeye devam edebilir. Bununla birlikte Midas Fonu’nun portföy yöneticisi Tom Winmill, altın yatırımcılarının tahvil piyasası ile birlikte, para ünitesinin bedel kaybetmesi ve yükselen enflasyon tehdidini gözden kaçırdığı konusunda da uyardı. Ayrıyeten Tom Winmill, altın’ın nasıl yükselebileceğini de açıkladı.

Tom Winmill: Tahvil getirileri yükseldikçe altın piyasası ziyan görmeye devam edebilir

Midas Fonu’nun portföy yöneticisi Tom Winmill, Kitco News ile yakın vakitte yaptığı bir röportajda, tahvil getirilerinin neredeyse bir yılın en yüksek düzeyinden süreç gördüğünü ve birebir vakitte Ağustos’ta görülen %0,5’ten kıymetli ölçüde arttığını belirtti.  Yeni haftaya başlarken altın piyasası, fiyatların ONS’un 1.740 doların üzerinde seyretmesi nedeniyle, tahvil piyasasının tesirlerinden sıyrılıyor. 

Tom Winmill, tahvil getirilerinin yakın vadede daha fazla yükseleceğini belirtiyor. Lakin Tom Winmill, ABD hükümetinin COVID-19 salgını nedeniyle harap olan ekonomiyi desteklemeye çalışırken harcadığı tüm borçlar nedeniyle tahvil piyasasındaki satışların sürdürülebilir olmadığını da kelamlarına ekledi. Tom Winmill borcun şu anda ABD GPD’sinin %133’ünü temsil ettiğini açıkladı. Tom Winmill bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Artan hükümet borcu, ele alınması gereken bir meseledir. Tahvil getirileri artmaya devam ederse, hükümet yükümlülüklerini yerine getirmekte zorlanabilir.

“Getiriler artmaya devam ederse FED Hazine tahvillerini satın almak için piyasaya girecek!”

Tom Winmill, getirilerin bir noktada artmaya devam etmesi halinde Federal Rezerv‘in Hazine tahvillerini satın almak için piyasaya gireceğini söyledi. Bu olduğunda ünlü yönetici, yatırımcıların bir kere daha dikkatlerini enflasyona çevireceğini kelamlarına ekledi. Tom Winmill, faiz oranlarını düşük tutmanın yanı sıra, merkez bankasının enflasyonun %2’nin üzerine çıkmasını istediğini söyledi.

Salı günü, Merkez Bankası Lideri Jerome Powell tahvil getirilerindeki artış hakkında yorum yapmaktan kaçındı. Genel olarak, getirilerin yükseldiğini, zira yatırımcıların daha “sağlam ve tam ekonomik iyileşme” ile fiyatlandırdığını belirtti. ABD merkez bankası şimdi getirileri sınırlamaya hazır olmasa da Jerome Powell, Federal Rezerv’in amaçlarına ulaşmaktan çok uzak olduğunu ve destekleyici para siyasetlerini sürdürmeye devam edeceğini kaydetti.

Tom Winmill: FED sıkılaşmaya başladığında bu altın için âlâ olacak

Federal Rezerv enflasyon tehdidi konusunda nispeten kayıtsız kalırken, Tom Winmill resmi hükümet sayılarının genel iktisatta olanları yansıtmadığını söyledi. Tom Winmill’a nazaran, yükselen emtia fiyatları, yükselen konut fiyatları ve pay senedi piyasası değerlemelerinin tümü, artan enflasyonun işaretleridir.

Tom Winmill, market faturalarına bakan tüketicilerin enflasyonun hayatları üzerindeki tesirini görebildiklerini de kelamlarına ekledi. Tom Winmill, güç fiyatları yükselmeye devam ettikçe tüketicilerin enflasyonun baskısını hissetmeye devam edeceğini de vurguladı. West Texas Intermediate (WTI) ham petrol fiyatları şu anda 60 dolar/varil üzerinde süreç görüyor. Tom Winmill bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Enflasyonun iktisada giderek daha fazla nüfuz ettiğini görmeye başlıyoruz ve bu klasik sıkılaştırma döngüsünü oluşturacak. Kaçınılmaz olarak, FED sıkılaşmaya başladığında, şayet bunu yaparlarsa, eğrinin değerli ölçüde gerisinde kalacaklar ve bu altın için uygun olacaktır.

ABD iktisadının yılın ilerleyen devirlerinde daha güçlü bir ekonomik büyüme görmesi beklentisi olsa da Tom Winmill, faaliyete bağlı enflasyon baskılarını dengelemenin kâfi olmayacağını belirtiyor. 

tiktok izlenme satın al

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance
Malatya masaj Yalova masaj Sivas masaj Tokat masaj Kayseri masaj Trabzon masaj Aydın masaj Elazığ masaj Afyon masaj Kütahya masaj Ordu masaj Eskişehir masaj Gaziantep masaj