Ünlü Yönetici: Altın Fiyatı 15.000 Dolara Ulaşacak! Çılgınca Biriktirin - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  458857,233
  % 0,09
 • ETHEREUM/TL
  21914
  % 9,70
 • RIPPLE/TL
  11.16
  % -1,48
 • BITCOIN CASH/TL
  8003.58,676
  % 1,74
 • LITECOIN/TL
  2370.32
  % 6,57
 • COSMOS/TL
  176.7
  % 3,28
 • CARDANO/TL
  10.51
  % 2,15
 • TETHER/TL
  8.3
  % 1,43

Ünlü Yönetici: Altın Fiyatı 15.000 Dolara Ulaşacak! Çılgınca Biriktirin

Ünlü Yönetici: Altın Fiyatı 15.000 Dolara Ulaşacak! Çılgınca Biriktirin

Goehring & Rozencwajg yönetici ortağı Leigh Goehring, hayal kırıklığına uğramış altın yatırımcılarını uyarıyor ve fiyatlarda büyük bir aksine dönüşün yakın olduğunu ekliyor. Leigh Goehring, yatırımcılara düşük fiyatlardan altın biriktirmelerini tavsiye ediyor. Goehring & Rozencwajg yönetici ortağına nazaran, bu boğa piyasasında altın fiyatı 15.000 dolara ulaşacak.

FED Başkanı’nın açıklamaları altın fiyatını 1.700 doların altına çekti

Federal Rezerv Lideri Jerome Powell, yükselen tahvil getirileriyle ilgili soruları görmezden geldi. Jerome Powell, enflasyonun bir tasa kaynağı olmadığını vurgularken Perşembe günü altın fiyatı 1.700 doların altına düştü. Jerome Powell, Wall Street Journal Jobs Summit’te yaptığı açıklamada, “Yüksek enflasyon çok berbat bir durumdur… Fakat önümüzdeki yıl fiyatların yükselmemesi daha muhtemeldir.” dedi.

Tahvil getirileriyle ilgili bir soruya cevap verirken Jerome Powell, “Finans piyasasındaki düzensizlik yahut istenmeyen sıkılaşma ile ilgilenirim. Bu makul bir fiyatla ilgili değil.” dedi. Yazım sırasında, Nisan Comex altın vadeli işlemleri gün içinde %1,12 düşüşle 1.696,60 dolar düzeyinde süreç görüyordu. Son 30 günde altın %7,6 düştü ve son altı ayda altın %12’den fazla düştü.

Leigh Goehring: Altın fiyatı, daha ucuz hale geldiğinde tabana vuracak!

Goehring & Rozencwajg yönetici ortağı Leigh Goehring, Kitco News’e verdiği demeçte değerli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi:

Bu altın boğalar için hudut bozucu bir periyot. Altın’ın sahip olduğu her ralli, neredeyse anında geri çekiliyor. Kimileri bu düzeltici periyodun yaklaştığını gördü ve gümüşün performansına altın’ın ne yapabileceğini gösteren bir işaret olarak baktı. Altın boğa piyasasında, gümüş’ün altın’ın gerisinde kaldığı dönemleriniz var. Gümüş 2016’dan 2020’ye geriledi. Sonra Nisan’dan Temmuz’a kadar gümüş büyük bir yükseliş gösterdi. Bize nazaran bu, altın’ın bir düzeltme basamağına girdiğini gösteriyordu. Biz o vakitten beri bu aşamadayız…

Leigh Goehring’a nazaran, altın’ın trendini aksine çevirmeye çalışmak kolay bir iş değil, lakin bu yılın ikinci yarısında bir noktada gerçekleşmesi gerektiğini söyledi. Leigh Goehring bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu, boğa piyasasının ikinci ayağının başlayacağı vakittir. Altın’ın fiyat eğilimlerini belirlerken bakılması gereken yararlı metrik altın-petrol oranı. Son birkaç yıldır, altın petrole nazaran daha değerli süreç görüyor. Altın, daha ucuz hale geldiğinde tabana vuracak.

Leigh Goehring: Altın petrole nazaran ucuzladığında, büyük bir yatırım haline geliyor

2000 yılının başlarında, bir ONS altın yaklaşık sekiz varil petrol satın aldı. Leigh Goehring bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın petrole kıyasla radikal bir formda bedel kaybetti. Şu anda tam aksisi. Yaklaşık beş ay evvel, bir ONS altın 50 varilden fazla petrol satın aldı. Bu oran artık 26-27’ye düştü. Bununla birlikte, yatırımcıların dikkat etmesi gereken şey, oranın 15’e yaklaşması. Yani bir ONS altın, 15 varil petrol alıyor. Bu oran 15’e ulaştığında altın piyasası tabana vuracak. 2000 yılının başlarında, bu altın-petrol oranının hakikaten düşük olduğu vakitlerde, altın yatırım yapılamazdı. Zira tüm merkez bankaları onu gereğince süratli satamıyordu. Artık, altın daha tanınan hale geldi, fakat iklim değişikliği nedeniyle petrol yatırımsız hale geldi. Altın petrole nazaran ucuzladığında, altın büyük bir yatırım haline geliyor.

Daha spesifik olarak Leigh Goehring, örneğin petrol 90 dolara ulaştığında ve altın ONS başına 1.650 dolara düştüğünde, bu oranı 18:1’e koyacağını söyledi. Bu da Leigh Goehring’a nazaran, altın’ın taban düzeyi için çok daha yakın bir amaç.

Leigh Goehring: Enflasyon, altın’ı yükseliş moduna geri döndürmede katalizör olacak

Leigh Goehring’e nazaran, mevcut yatırım ortamını “sermaye akışlarının muazzam bir yanlış tahsisi” olarak tanımlayan enflasyon, altın’ı yükseliş moduna geri döndürmede katalizör olacak. Leigh Goehring’in kastettiği şey “Bitcoin saplantısı” ve GameStop pay senetlerindeki patlayıcı ralliler. Leigh Goehring hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu sermaye akışlarının hepsi yeni şeylere giriyor. Fonlara baktığınızda, onlar her vakit yeni şeylerin etrafındadır. Bu uzun sürmeyecek. Altın çok eski bir şey. Var olan en eski şey ve sermaye akışı tarafından dışlanıyor. Bu değişecek. Enflasyon, bu yeni eğilimleri aksine çeviren ve yatırımcıların dikkatini tekrar altın’a çeviren tetikleyici olacak. Dışarıdaki çeşitli iktisatçılar, çok fazla borcumuz olduğu için enflasyonun sorun olmayacağını söylüyor. Bu inanç, büyük ölçüde enflasyonist olarak algılanan bir kara kuğu olayı ile çözülecek.

Leigh Goehring: En muhtemel şok global bir tarım krizi…

Leigh Goehring, en muhtemel şokun global bir tarım krizi olduğunu belirterek, tahıl pazarının şu anda büyük bir patlama yaşadığına dikkat çekti. Leigh Goehring mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Artan talep ışığında hava şartlarında rastgele bir aksaklık yaşarsak, tahıl fiyatları çok daha yükselecek ve bu da enflasyon problemine yol açacak. Bu, bakır ve petrol de dahil olmak üzere öteki şeylere de sıçrayabilir. Yatırımcılar altın piyasasına çok büyük bir biçimde geri dönecekler. Bu kesinti ansızın ortaya çıkabilir ve tüm global yatırım ortamını değiştirebilir. Dünya son 20 yılda daha da zenginleşti ve global tahıl talebi yıldan yıla %1,5’ten neredeyse %3’e çıktı. Dünyanın dört bir yanındaki beşerler zenginleştikçe diyetlerinde daha fazla protein istiyorlar; İşte tahılın devreye girdiği yer burasıdır.  Ve şimdiye kadar, kusursuz global büyüme şartlarıyla daha yüksek talep karşılandı. Fakat hava değişiyor ve daha yıkıcı hava modelleriyle karşı karşıya olabiliriz. Bu yıl Teksas’ta ne olduğuna bir bakın. Bunun üzere daha fazla aşırılık görürsek, yüksek talebin ortasında tahıl arzına ziyan verecek.

Leigh Goehring: Biriktirin! Altın fiyatı 15.000 dolara ulaşacak

Leigh Goehring & Rozencwajg yönetici ortağı, mevcut boğa döngüsünün sona ermesinden evvel, altın’ın ONS başına 15.000 dolara ulaşabileceğini ve bunun muhafazakar bir kestirim olduğunu söyledi. Leigh Goehring hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu altın boğa piyasası bitmeden 15.000 dolarlık altın fiyatı göreceğimize hala inanıyoruz. Uzun vadeli ufku olan sabırlı yatırımcılar için, önümüzdeki aylarda rastgele bir fiyat zayıflığı üzerine hem altın hem de gümüşün agresif bir formda biriktirilmesini tavsiye ediyoruz. Baktığımız bağlantı, basılan para ölçüsü ve altın fiyatıdır. Tetikleyici, federal hükümetler tarafından içinde bulundukları istikrarsız mali şartların tanınması olacak ve bu da direkt para kazanmaya yol açacak. Bu direkt borçla para kazanma, on yılın ortalarında büyük enflasyon sıkıntısını başlatabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance