Ünlü Trader, Ethereum Yatırımcılarını Uyardı Ve Bu Altcoin’lere Gözleri Çevirdi! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488380,461
  % -0,02
 • ETHEREUM/TL
  17535.86
  % 0,66
 • RIPPLE/TL
  11.14
  % 7,54
 • BITCOIN CASH/TL
  5541.75,561
  % 1,40
 • LITECOIN/TL
  2038.44
  % 1,65
 • COSMOS/TL
  178.59
  % 4,07
 • CARDANO/TL
  10.32
  % 4,24
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,25

Ünlü Trader, Ethereum Yatırımcılarını Uyardı ve Bu Altcoin’lere Gözleri Çevirdi!

Ünlü Trader, Ethereum Yatırımcılarını Uyardı ve Bu Altcoin’lere Gözleri Çevirdi!

Kripto trader’ı ve analisti Lark Davis, uzun vakittir beklenen Ethereum (ETH) ölçeklendirme tahlillerine olan gereksinimin bir devrilme noktasına geldiğini söylüyor. Analist, bu sorunu çözebilecek birtakım altcoin projelerine ve potansiyellerine dikkat çekiyor.

Lark Davis: Ethereum süreç fiyatları, birçok platformu kullanılamaz hale getirdi

Tanınan kripto trader’ı ve analisti Lark Davis, yıldan yıla artan Ethereum süreç fiyatlarının birçok önde gelen akıllı kontrat platformunu pratikte kullanılamaz hale getirdiğini belirtiyor. Lark Davis hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Durum o kadar makus hale geldi ki Ethereum aslında varlıklı kullanıcılar için bir Blockchain haline geldi. Ethereum, devasa piyasa dalgalanmasının olduğu günler ile çılgın düzeylere yükselen fiyatlar görmeden, giderek daha az başa çıkabiliyor.

Lark Davis: Kısa vadede bu sorunu çözecek projele var!

Lark Davis, kısa vadede bu sorunu çözmeye yardımcı olabilecek çeşitli ölçeklendirme tahlillerine işaret ederek optimist olmaya devam ediyor. Lark Davis bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ethereum’daki ferdi protokoller tarafından üstlenilen yüksek fiyat meseleleri için gitgide daha fazla tahlil görüyoruz. Örneğin; temelde zincir üzerinde marj ticareti yapmanıza müsaade veren Ethereum tabanlı vadeli süreç borsası dYdX. Bu adamlar, katman 2 ölçeklendirme uygulamalarını duyurdular. Ethereum‘un yüksek fiyatları nedeniyle dYdX’te alım satım yapmak, temelde delice kıymetliydi. Fakat borsada, katman 2 ile zincir içi süreçler artık süreç başına yalnızca bir sent olacak. Bu büyük bir mutabakat ve inanılmaz bir maliyet tasarrufu.

Lark Davis, tanınan altcoin projesi Uniswap ve Chainlink’e dikkat çekiyor

Lark Davis, ölçekleme tahlillerini uygulamak için daha fazla uygulama, bilhassa de Ethereum’daki önde gelen merkezi olmayan borsa Uniswap’a dikkat çekiyor. Analist, Uniswap’ın yaklaşmakta olan yükseltmesinin muhtemelen katman 2 ölçeklendirme tahlillerini uygulayacağını belirtiyor. Lark Davis mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu çok büyük olacak. Bu, Ethereum’daki mevcut meseleleri ele almak için uzun bir yol olacak. Bir uygulama, Blockchain’in omuzlarından büyük bir tartı kaldırabilir.

Ayrıyeten Lark Davis, tanınan altcoin Chainlink’in (LINK) Off-Chain Reporting yükseltmesi üzere tahlillerin, oracle hizmet maliyetlerinin onda birine kadar fiyat getirmeye ve ağ üzerindeki genel yükü azaltmaya hazır olduğuna dikkat çekiyor.

Lark Davis, katman 2 ölçeklendirme tahlili Optimism’in gücünü vurguluyor

Lark Davis, katman 2 ölçeklendirme tahlili Optimism konusunda da yükselişe geçiyor. Lark Davis hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu tedbirler, büyük ölçüde yardımcı olacaklar, lakin birçok insanı heyecanlandıran, Ethereum ekosistemi için hayli ezber bozan, nitekim büyük olanı Optimism olarak isimlendiriliyor. Bu, Mart ayında Ethereum’un ana ağına gönderilen yeni Ethereum teknolojisidir… Projelerin katman 2 ölçeklendirme tahlillerini direkt uygulamaya basitçe almasına müsaade verecek… Ethereum için katman 2 ölçekleme teknolojisindeki en büyük yükseltme olacak ve fiyatları düşürmelerine yardımcı olmak için direkt mevcut uygulamalarla çalışacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance