Ünlü Milyarderin Desteklediği Altcoin Kepenk İndiriyor! Yatırımcılara Ne Olacak? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  457357,107
  % -0,33
 • ETHEREUM/TL
  21913
  % 9,53
 • RIPPLE/TL
  11.13
  % -2,44
 • BITCOIN CASH/TL
  7972.05,676
  % 1,12
 • LITECOIN/TL
  2365
  % 5,96
 • COSMOS/TL
  176.6
  % 2,60
 • CARDANO/TL
  10.43
  % 1,33
 • TETHER/TL
  8.3
  % 1,43

Ünlü Milyarderin Desteklediği Altcoin Kepenk İndiriyor! Yatırımcılara Ne Olacak?

Ünlü Milyarderin Desteklediği Altcoin Kepenk İndiriyor! Yatırımcılara Ne Olacak?

Milyarder teşebbüs kapitalisti Tim Draper tarafından desteklenen ABD merkezli bir altcoin projesi, token lansmanından kısa bir mühlet sonra faaliyetlerini durduruyor. Proje grubu, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC)’ndan bir soruşturma celbi aldıklarını açıkladı. Kripto para projesi kapılarını kapatmayı seçmesine karşın, SEC ile davası hala devam ediyor.

Tim Draper tarafından desteklenen altcoin projesi DMM, sonlandırılıyor!

Kullanıcıların makul paylı varlıklarda %6,5 APY kazanmalarına müsaade veren DeFi Money Market DAO (DMM), ani ve kalıcı bir kapanma duyurdu. Bu haberden yalnızca bir hafta evvel şirket, mükafatın 1.000 DMG platform tokeni olacağı bir tişört tasarımı yarışı düzenledi. Başlangıçta takım, projeyi süratlice sonlandırmanın nedeni olarak “düzenleyici soruşturmaları” münasebet gösterdi.

Lakin takım, daha sonra projenin ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından incelemeye alındığını göstererek kararla ilgili detaylı bir açıklama yaptı. Altcoin projesi DeFi Money Market DAO (DMM)’nun grubu bahse yönelik şu açıklamayı yaptı:

Topluluğumuzdan gelen son sorulara karşılık olarak, projeyi sonlandırma kararı hakkında ek bilgi sağlıyoruz. 15 Aralık 2020’de DMM, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir soruşturma celbi aldı.

Proje SEC’den bir soruşturma celbi aldı! Kripto paralar yatırımcılara iade edilecek

DMM grubuna nazaran SEC, mTokens ve DMG tokenlerinin satışının yanı sıra ticari faaliyetlerinin öteki istikametlerini de sorguladı. Şirket kapılarını kapatmayı seçmesine karşın, SEC ile davası hala devam ediyor. DMG sahiplerinin mukadderatına gelince DMM, DMG varlıklarını sahiplerine iade etme planı üzerinde çalışıyor. Lakin şu anda bu türlü bir çerçeve mevcut değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance