Ünlü Milyarderden Bu Altcoin’e Yönelik Büyük Hamle! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  500862,287
  % -1,43
 • ETHEREUM/TL
  19734.3
  % -3,01
 • RIPPLE/TL
  13.04
  % -9,71
 • BITCOIN CASH/TL
  8875.38,487
  % 26,94
 • LITECOIN/TL
  2498.52
  % 8,34
 • COSMOS/TL
  208.12
  % -4,94
 • CARDANO/TL
  11.46
  % -3,19
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

Ünlü Milyarderden Bu Altcoin’e Yönelik Büyük Hamle!

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, NBA takımının artık oyun biletleri ve mallar için ödeme olarak tanınan altcoin Dogecoin’i (DOGE) kabul ettiğini söylüyor.

Mark Cuban, tanınan altcoin Dogecoin’i (DOGE) desteklemeye karar verdi

Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, tanınan altcoin Dogecoin’i (DOGE) desteklemeye karar verdi. Mark Cuban, NBA grubunun artık ödeme olarak Dogecoin’i (DOGE) kabul ettiğini söylüyor. Mark Cuban mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Mavericks, çok değerli, dünyayı sarsan bir nedenden dolayı Dogecoin’i Mavs biletleri ve eserleri için ödeme olarak kabul etmeye karar verdiler, zira yapabiliriz! Yapabildiğimiz için bunu yapmayı seçtik. Bunu yapmayı seçtik, zira bazen iş dünyasında eğlenceli, ilgi cazibeli ve umarız çok fazla PR oluşturan şeyler yapmanız gerekir. Bu yüzden Dogecoin’i bugün, yarın ve muhtemelen sonsuza kadar alacağız.

Elon Musk ve Snoop Dog üzere ünlüler, Dogecoin’i destekliyor

Dogecoin 2013’te bir latife parası olarak piyasaya sürüldü. Lakin bu yıl milyarder Elon Musk ve Snoop Dog üzere ünlülerin Twitter aracılığıyla altcoin’e dayanak vermesiyle kripto para ünitesine ilgi arttı. Şubat ayında Mark Cuban, 11 yaşındaki oğluna yatırım yapmayı öğretmek için Dogecoin satın aldığını tweetledi. Kripto para şu anda piyasa kıymetine nazaran 14. en büyük kripto para ünitesidir.

Mavs, kripto para ünitesini erken benimseyenlerden. Grup, Mayıs 2019’da Bitcoin’i (BTC) kabul etmeye başladı. Bugüne kadar Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), USD Coin (USDC), Gemini Dollar (GUSD), Paxos Standard (PAX), Binance USD (BUSD) ve artık DOGE destekleniyor. Kripto para ödeme hizmeti sağlayıcısı Bitpay, Mavericks’in Dogecoin süreçlerini işleyecek.

Ünlü milyarder Mark Cuban’ın portföyünde hangi altcoin’ler var?

Ünlü milyarder Mark Cuban, Bitcoin’e yönelik sert tenkitleri ile bilinen bir isim. Lakin Mark Cuban’ın kısa müddet evvel kripto paralara yatırım yaptığı ortaya çıktı. Coinrot.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Mark Cuban’ın aslında 100 dolar yahut daha fazla sermayeye sahip olduğu birkaç kripto para var. Bunlar; Aave, Hex, Serum (SRM) ve Rari Governance Token (RGT)’dir.

Ayrıyeten ünlü milyarderin cüzdanında şu kripto paralar bulunuyor; CyperFi Token (CFI), Unilayer (LAYER), Growth (GRO), BOND (BOND), Open Governance Token (OPEN), Trace (TRAC), MASQ (MASQ), Hypno (HYP), HYVE (HYVE), Reserve Rights (RSR), BRADS (BRDS), YTHO (YTHO), Badger (BADGER). Milyarderin son olarak, Dogecoin’e yönelik atılımı ise kripto yatırımcılarını sevindirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance