Ünlü Milyarder Uyardı: Altın Ölüyor! Bu 2 Kripto Paraya Bakın… - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  497332,295
  % -2,00
 • ETHEREUM/TL
  19592.08
  % -3,40
 • RIPPLE/TL
  12.93
  % -8,31
 • BITCOIN CASH/TL
  9264.76,633
  % 33,39
 • LITECOIN/TL
  2529.33
  % 9,55
 • COSMOS/TL
  208.34
  % -5,28
 • CARDANO/TL
  11.43
  % -3,25
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,27

Ünlü Milyarder Uyardı: Altın Ölüyor! Bu 2 Kripto Paraya Bakın…

Ünlü Milyarder Uyardı: Altın Ölüyor! Bu 2 Kripto Paraya Bakın…

Ünlü milyarder Mark Cuban, her zaman Bitcoin, Ethereum ve öbür kripto para birimlerinin en büyük hayranı olmadı. Lakin son vakitlerde Mark Cuban’ın piyasaya yatırım yaptığı ortaya çıktı. Şaşırtan bir biçimde Mark Cuban, artık yükselen teknolojiyi savunuyor. Altın böceği Peter Schiff’e karşı çıkan Mark Cuban, altın’ın öldüğünü belirtiyor. Ayrıyeten Mark Cuban’a nazaran, artık Bitcoin ve Ethereum üzere kripto para üniteleri bir paha deposu olarak görülmeli.

Mark Cuban: Altın ölüyor! Başkan kripto para Bitcoin ve Ethereum’a bakın

Peter Schiff koyu bir Bitcoin eleştirmeni ve devir dönem Twitter hesabı aracılığıyla yorumlarda bulunuyor. Peter Schiff, Bitcoin ve altcoin’leri eleştirmek için yakın vakitte bir fırsat yakaladı. Peter Schiff, Wall Street’teki akıllı yatırımcıların Bitcoin ve öteki kripto paraları satın alacak kadar “aptal” olmalarına şaşırdığını söyledi. Fakat Peter Schiff, milyarder yatırımcı ve teşebbüsçü Mark Cuban’dan sert bir cevap aldı.

Bitcoin ve Ethereum son vakitlerde eleştirmenleri inananlara dönüştürdü | Kaynak: TradingView.com

Mark Cuban, Peter Schiff’e karşı çıktı ve ona ortaya çıkan teknolojinin gerisindeki cazibeyi açıklamada “yardım” teklif etti. Mark Cuban’a nazaran altın bir kıymet deposu olarak ölüyor. Çünkü Mark Cuban’a nazaran, sarı metal toplumun mevcut veya gelecekteki muhtaçlıklarını karşılamak için adapte olamıyor ve değişemiyor. Ancak Mark Cuban’a nazaran, Bitcoin ve Ethereum bunu yapabilir.

Mark Cuban kısa mühlet evvel NFT alanına da girdi

Sıfırdan teknoloji ihtilalleri hakkında çok şey bilen Mark Cuban, kripto para ünitesi için mevcut kullanım durumlarının yalnızca bir “proof of concept”” olduğunu ve önümüzdeki yıllarda yapılacak gelişmelerin varlık sınıfını değiştireceğini söylüyor. Bu ortada Mark Cuban’a nazaran, altın daima birebir kalacak. Mark Cuban kısa müddet evvel NFT alanına da girdi ve teknolojinin uzun vadeli geleceğine şiddetle inanıyor.

Hatta ünlü isim Kevin O’Leary, portföyünün bir kısmını Bitcoin ve Ethereum’a taşıdı. Varlıklı yatırımcılar kripto para ünitesinin uygulanabilirliğine ikna hayli, sermayeyi o varlık sınıfına fazlası ile aktarıyorlar. Öte yandan, altın her vakit olduğu ve olacağı üzere tıpkı varlık ve ek delile muhtaçlık duymaz. Uzmanlara nazaran, Peter Schiff yatırımcıları neden kripto para almamaları gerektiğine ikna etmeye çalışmak yerine, tahminen de ölmekte olan bedel depoları olan altın’ı neden satmamaları gerektiğine daha fazla odaklanmalı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance