Ünlü İsme Nazaran Bitcoin 5 Trilyon Dolarlık FX Piyasasını Büsbütün Değiştirecek - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  407579,471
  % -8,27
 • ETHEREUM/TL
  18478.37
  % -9,09
 • RIPPLE/TL
  8.77
  % -17,17
 • BITCOIN CASH/TL
  6450.03,515
  % -14,10
 • LITECOIN/TL
  1920.88
  % -11,63
 • COSMOS/TL
  151.89
  % -6,57
 • CARDANO/TL
  8.65
  % -12,36
 • TETHER/TL
  8.37
  % 0,46

Ünlü İsme Nazaran Bitcoin 5 Trilyon Dolarlık FX Piyasasını Büsbütün Değiştirecek

Ünlü İsme Nazaran Bitcoin 5 Trilyon Dolarlık FX Piyasasını Büsbütün Değiştirecek

Bitcoin evangelisti Max Keiser, BTC’nin yeni temel katman para ünitesi olma ve 5 trilyon dolarlık döviz (FX) piyasasının tamamını değiştirme potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

Citibank’ın Bitcoin Raporu

Keiser Report isimli programın bir kısmında, Wall Street emektarı Citibank’ın son raporuna dikkat çekti. Citibank, BTCyi kıymetli bir pozisyona getiren özellikler olan merkezi olmayan, deflasyonist ve inançlı yapısı nedeniyle Bitcoin’in global ödemelerde bir avantaja sahip olduğunu öne sürüyor.

Keizer, Bitcoin’in global ödemelerde bir değişim aracı olarak avantajlarının, Citibank da dahil olmak üzere bankaları halihazırda geçersiz kıldığını vurguluyor.

“Bu şu anda gerçekleşiyor zira süreç muahede olduğundan, Citibank’a gereksiniminiz yok. Citibank’ı ortadan kaldırır. Bitcoin, Citibank’ı tüm bankalar üzere gereksiz hale getirir. Sizinle para ünitesi olarak ticaret yapabilirim ve bu rastgele bir banka gerektirmez. Merkez bankası gerektirmez. “

Keiser Farklı Düşünüyor

Citibank raporu Bitcoin’in bir ödeme biçiminden bir paha deposuna dönüştüğünü görürken, Keiser bunun tam aykırısı olduğuna inanıyor.

Biraz bilakis çevirdiler. Bunun bir ödeme aracı olarak başladığını ve insanların ona bir kıymet deposu olarak baktığını söylüyorlar. Ancak aslında bir paha deposu olarak başladı ve artık bir ödeme aracına dönüşüyor. Paranın tüm tarihi budur. Bu yüzden Citibank, en azından paranın tarihini ve paranın nasıl ortaya çıktığını bilmeli, lakin tekrar de yeterli bir gayret ve en azından işten çıkmak üzere olduklarını kabul ettikleri için onları alkışlıyorum. “

BTC daha tarafsız ve daha güzel bir yerleşim katmanı olarak görülmeye başladıkça, Bitcoin trilyonlarca dolarlık döviz aktifliğinin yerini alabilecek bir şey olarak karşımıza çıkıyor.

“Forex piyasasında günde 5 trilyon dolarlık bir hacim var. Döviz ve bunun temel katman olarak bunun büsbütün Bitcoin ile değiştirilebileceğini düşünüyorum. Artık, tek bir para ünitesinde başlayarak, maksada o mahallî para ünitesinde anında, neredeyse hiçbir fiyat ödemeden ulaşarak, ülkeden ülkeye para göndermeyi satın aldığımızı gördük.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance