Ünlü İsim: Altın’ın Tekrar Dirilişine Hazırlanın! Fiyatları Bu Düzeylerde Göreceksiniz - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  439309,393
  % -3,49
 • ETHEREUM/TL
  20850
  % 4,69
 • RIPPLE/TL
  11.19
  % -0,26
 • BITCOIN CASH/TL
  7655.06,256
  % -2,49
 • LITECOIN/TL
  2238.6
  % 0,60
 • COSMOS/TL
  166.74
  % -3,14
 • CARDANO/TL
  10.21
  % -0,80
 • TETHER/TL
  8.13
  % -0,95

Ünlü İsim: Altın’ın Tekrar Dirilişine Hazırlanın! Fiyatları Bu Düzeylerde Göreceksiniz

Ünlü İsim: Altın’ın Tekrar Dirilişine Hazırlanın! Fiyatları Bu Düzeylerde Göreceksiniz

Digix’in kurucu ortağı ve COO’su Shaun Djie’ye nazaran, finans piyasasının hem altın’ı hem de Bitcoin’i inançlı liman varlıkları olarak sürdürmek için kâfi talebi var. Kitco News’e verdiği demeçte Shaun Djie, altın ve Bitcoin’in bu yıl birçok varlık sınıfından daha düzgün performans göstereceğini vurguladı.

Shaun Djie: Yıl sonunda Bitcoin 100.000 doları ve altın 2.000 doları görecek

Son birkaç ayda altın alanı sessiz olsa da bilhassa Bitcoin ile karşılaştırıldığında, Digix’in kurucu ortağı ve COO’su Shaun Djie kıymetli metalin yıl sonunda ONS başına 2.000 dolara kadar yükseldiğini öngörüyor. İyimserliğinin nedeni meçhul kalırken Shaun Djie, salgının bu yıl bitmeyeceği konusunda uyardı. Shaun Djie mevzuya yönelik şunları söylüyor:

Yıl sonuna kadar 100.000 dolarlık Bitcoin ticareti görmek beni şaşırtmayacak. Altın için, bunun tekrar 2.000 dolar düzeyine yakın olduğunu görmek beni şaşırtmaz. Bu yıl dünyadaki herkesin aşı olduğunu ve sonların turizme yine açıldığını görme ihtimalimiz düşük. Bu, daha fazla belirsizliğin hala önümüzde olduğu manasına geliyor. Yıl sonuna yanlışsız önemli bir piyasa düzeltmesi görmek beni şaşırtmaz. Tam ekonomik güzelleşme dört yıldan uzun sürecektir. Dışarıdaki tüm likidite ziyadesiyle spekülatif varlıklara akıyor. Borsa bugün çok pahalanıyor. Neredeyse her iki haftada bir tüm vakitlerin en yüksek düzeylerini görüyoruz. Beşerler, toplumsal medyanın ve oradaki tüm yorumların ışığında, iki yıl öncesine nazaran çok daha az ürkütücü bir yatırım yapma fikrini buluyor.

Digix’in kurucu ortağı: Bitcoin altın’ın yerini almayacak! Altın eski günlerine dönecek

Shaun Djie’e nazaran, yatırımcılar daha yeterli kıymet depoları aradıkça altın ve Bitcoin yükselebilir. Shaun Djie, bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Birinin oburunun yerini alması gerektiğini düşünmüyorum. Altın çok daha uzun müddettir ortalıkta. Ve fizikî tarafı hala oradaki yatırımcılar için kilit ve cazibeli olacak. Bitcoin, altın’dan farklı bir yatırımcıyı çekiyor. Kripto dünyası, son 12 ayda dijital öğrenmeyi hızlandıran insanlara hitap ediyor. COVID salgını başladığından beri, daha fazla insan cep telefonları aracılığıyla borsaya girmeye başladı. Tüm kendi kendine eğitim dalgası çoğaldı. Bitcoin anlayışı artıyor ve beşerler bir bedel deposu olarak kendi başlarına Bitcoin satın alıyorlar. Bu, bir cazibe sağlamaya devam edecek olan altın’ı etkilemiyor. Pazar, her iki varlık sınıfını da içerecek kadar kâfi. Biri dijital kalabalığa, oburu de fizikî kalabalığa daha çok hitap edebilir. Altın ve Bitcoin tartışmasında dikkate alınması gereken bir şey daha, ABD yetkililerinden gelen tüm düzenleme ipuçları. Altın, düzenleyiciler ve farklı yatırımcılar Bitcoin’i seslendirdikçe çok daha fazla aksiyon görecek. Altın muhtemelen inançlı liman ve risksiz bir varlık olarak eski statüsüne devam edecek.

Shaun Djie: Bitcoin süreçler kelam konusu olduğunda çok verimli değil

Geçtiğimiz günlerde ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin’in nakdî süreçleri yürütmek için “son derece verimsiz” bir yol olduğunu söyledi. Janet Yellen, CNBC’ye verdiği demeçte, şunları söyledi:

Bitcoin’in… bir süreç düzeneği olarak yaygın olarak kullanıldığını düşünmüyorum. Kullanıldığı ölçüde, korkarım ki birçok vakit yasadışı finansman içindir. Süreçleri yürütmenin son derece verimsiz bir yolu ve bu süreçlerin işlenmesinde tüketilen güç ölçüsü şaşırtan.

Shaun Djie, Bitcoin’in süreçler kelam konusu olduğunda çok verimli olmadığını belirterek Yellen’in görüşlerine katıldı. Lakin Shaun Djie, kripto süreç verimliliğinin insanların kripto trenine atlamasının nedeni olmadığını belirtti. Shaun Djie, mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Olağan süreçlerde verimsizdir. Lakin bugün Bitcoin anlatısı, daha çok bir paha deposu olarak ve eşler ortası bir temelde gerçekleşen bir ödeme yahut süreç aracı değil. Tesla, MicroStrategy ve Square üzere şirketlerin hepsi Bitcoin satın aldı. BTC potansiyelini bir paha deposu olarak gösterdi. Dışarıdaki kimsenin bunu süreçler için günlük olarak kullanmayı seveceğini sanmıyorum. Yavaş, değişken ve kullanımı kıymetli.

Ünlü uzman: Altın’ın tekrar dirilişi! Fiyatların yükseldiğini göreceksiniz

Shaun Djie’ye nazaran, iktisadın 2021’de enflasyon da dahil olmak üzere daha fazla sıkıntıyla karşı karşıya kalacağı netleştikçe, altın daha yüksek ticarete başlayacak ve inançlı liman varlığı statüsünü tekrar kazanacak. Shaun Djie, mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yılın başından bu yana, beşerler pay senetleri ve kripto piyasası üzere başka varlık çeşitlerinde daha âlâ getiri elde etmek istediği için altın alımı etkileyici olmadı. Altın her vakit riskten kaçan bir varlık olarak görüldü. Lakin piyasa bu yıl riskli bir ortamda süreç görüyor. İleriye dönük olarak, piyasa yatırımcıları öbür varlıklar yerine altın alması gerektiğini anladığında, fiyatların yükseldiğini göreceksiniz. Yatırımcılar ihtar işaretlerini çok uzun müddet görmezden gelemeyecek: enflasyon, para basma, daha düşük bir dolar, düşük faiz oranları ve çok kıymetli borsa… Menkul değerler borsasının performansının iktisadın sıhhatini gerçek bir biçimde yansıtmadığına işaret eden birçok yorum var. Borsa tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yakın, lakin tekrar de buna karşılık gelen ekonomik toparlanmayı görmüyoruz. Artı, ABD doları benzerleri karşısında muhtemelen çok daha düşük süreç görürken faiz oranları çok düşük kalacak.

Shaun Djie: Altın fiyatlarının yükselmesi için çok neden var! İşte bazıları…

Shaun Djie’e nazaran, enflasyon çoklukla öteki ekonomik göstergelere nazaran çok daha yavaş ortaya çıkar. Fakat uzmana nazaran bir sefer geldiğinde, yatırımcılar önümüzdeki 12-24 ay boyunca enflasyonist bir periyoda hazırlanmalıdır. Shaun Djie, hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Enflasyon kaçınılmaz, zira dışarıdaki her ülke kendi teşvik programlarını finanse ediyor. Ve daha fazla ABD dolarının basılma mümkünlüğü göz önüne alındığında, yıl sonuna hakikat çok daha yüksek enflasyon görmeye şaşırmam. Bitcoin, altın’la birlikte performans gösterecek. Daha uzun vadede izlenecek bir risk daha, ABD Lideri Joe Biden’ın Çin konusundaki tavrı. Çin ve ABD ortasındaki ticaret savaşı tansiyonları kelam konusu olduğunda önümüzdeki dört yıl içinde büyük bir güç kayması görüyoruz ve bu, altın’ın üst gerçek ticaret yapmasına neden olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance