Ünlü Ekonomist: Bu Hafta Altın Fiyatları Tek Haberle Sıçrayabilir! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  403371,214
  % -9,23
 • ETHEREUM/TL
  18218.37
  % -9,54
 • RIPPLE/TL
  8.63
  % -18,36
 • BITCOIN CASH/TL
  6403.79,295
  % -13,83
 • LITECOIN/TL
  1901.4
  % -12,08
 • COSMOS/TL
  150.76
  % -6,65
 • CARDANO/TL
  8.56
  % -13,12
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

Ünlü Ekonomist: Bu Hafta Altın Fiyatları Tek Haberle Sıçrayabilir!

Ünlü Ekonomist: Bu Hafta Altın Fiyatları Tek Haberle Sıçrayabilir!

ABD Hazine getirilerindeki artış altın fiyatlarını baskı altında tutmaya devam ediyor. Daha süratli bir ekonomik toparlanma umudu ve Çin’in beklenenden daha yeterli endüstriyel çıktı bilgileri nedeniyle altın fiyatları bugün kazanımlarını arttırdı. Yazım sırasında altın fiyatlarında güzelleşme yaşanıyor. Altın sabahın erken saatlerinde 1.735 dolara kadar tırmandı. Pekala altın’daki bu olumlu hava devam edecek mi? Yoksa fiyatlar tekrar aşağı mı çekilecek? İşte tanınan analistlerin ve uzmanların yorumları…

IG Market analisti: Altın fiyatları teknik olarak düşüş eğiliminde

IG Market analisti Kyle Rodda, piyasaları yorumladı ve şu değerli açıklamalarda bulundu:

Getirilerin altın eğilimini aşağı istikamette tuttuğu genel dinamik var. Bu durum, altın piyasasının teknik olarak düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Altın hakikaten çok satım düzeylerinden sıçradı. Bu yüzden kimi beşerler, yalnızca tabandan biraz satın almaya ve bundan yararlanmaya çalıştı. Lakin, kısa vadeli dalgalanmalar ABD doları ile uyumlu olma eğilimindedir. Kimse nerede olduğunu bilmiyor. ABD doları bu noktada sahiden yükseliyor.

Tanınan ekonomist: Bu gelişme, getirileri düşürebilir ve altın fiyatlarını yükseltebilir

Geçen hafta 1,9 trilyon dolarlık bir teşvik paketinin imzalanmasının akabinde gösterge Hazine getirilerinde bir yılın üzerindeki düzeyler görüldü. Ayrıyeten ABD’de ekonomik iyimserliğinin artmasıyla ABD doları da destekleniyor. Teşvik edici büyüme dataları, inançlı sığınak varlığının cazipliğini de azalttı. Daha evvelki bilgiler, Çin’in endüstriyel üretim büyümesinin Ocak-Şubat aylarında hızlandığını ve beklentileri aştığını gösteriyordu.

Altın fiyatları, tahvil getirilerinin hızlanmasının baskısıyla geçtiğimiz hafta dokuz ayın en düşük düzeyi olan 1.676,10 dolara geriledi. Bu durum, getirisi olmayan külçe tutmanın fırsat maliyetini artırdı. Yatırımcılar artık piyasaya taraf vermek için bu hafta ABD Merkez Bankası toplantısını bekliyorlar. OCBC Bank’ta bir ekonomist olan Howie Lee, piyasaları yorumladı ve şunları söyledi:

Bu hafta FOMC toplantısı altın piyasası için değerli bir itici güç olacak. FED Lideri Powell ve grubunun güçlü bir güvercin niyet gösterisi Hazine getirilerini düşürebilir ve altın fiyatlarını yükseltebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance