Ünlü Ekonomist: Altın İçin Bu 3 Grafiği Ve Seviyeyi İzleyin! Neler Olacağını Anlatıyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  490603,626
  % 0,71
 • ETHEREUM/TL
  17616.05
  % 1,29
 • RIPPLE/TL
  11.18
  % 6,14
 • BITCOIN CASH/TL
  5576.47,325
  % 0,94
 • LITECOIN/TL
  2051.45
  % 2,56
 • COSMOS/TL
  177.56
  % 3,11
 • CARDANO/TL
  10.34
  % 4,57
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,22

Ünlü Ekonomist: Altın İçin Bu 3 Grafiği ve Seviyeyi İzleyin! Neler Olacağını Anlatıyor

Ünlü Ekonomist: Altın İçin Bu 3 Grafiği ve Seviyeyi İzleyin! Neler Olacağını Anlatıyor

Ağustos ayında ONS başına 2.000 doların üzerine yükseldikten sonra, altın bir daha güçlü toparlanamadı. Bitcoin ve birçok pay senedi son aylarda yükselirken, sarı metal geçen yaz ki doruğundan bu yana %17 düştü. Kripto para ünitesi topluluğunda, Bitcoin’in altın’ı geçmeye hazır yeni “dijital altın” olduğuna inanan birçok yatırımcı var. 

Bu da altın’ın son birkaç aydaki cansız performansını açıklıyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in felaketle sonuçlanacak devasa bir balon yahut saadet zinciri olduğuna inanan ve sonuçta altın’ın birincil inançlı liman varlığı popülaritesini geri kazanacağına inanan diğer yatırımcılar da var. Jesse Colombo, balonlar ve gelecekteki finansal krizler konusunda ihtarda bulunan bir iktisat analisti ve Forbes müellifidir. Ünlü ekonomist, altın piyasalarını yorumladı ve şu anda izlenecek kritik altın grafiklerini paylaştı.

Jesse Colombo: Günlük grafik altın’ın bir kanal modelinde süreç gördüğünü gösteriyor

Jesse Colombo, piyalara yönelik daha kapsayıcı bir yaklaşım benimsiyor. Ünlü ekonomist, Bitcoin ve pahalı metallerin inançlı liman varlıkları portföyünde bir ortada bulunabileceğine ve olması gerektiğine inanıyor. Ayrıca ünlü ekonomist, altın’ın fiyatının muhtemelen bir sonraki adımda nereye gideceğini belirlemeye yardımcı olduğuna inandığı birtakım kıymetli grafikleri paylaşıyor.

Günlük altın grafik – Finviz.com

Jesse Colombo’ya nazaran, günlük grafik altın vadeli süreçlerinin Ağustos 2020’den beri bir kanal modelinde süreç gördüğünü gösteriyor. Kıymetli metal, ayrıyeten geçen baharda oluşan 1.700 dolarlık dayanak düzeyinin üzerinde duruyor. Değerli metal, belirleyici bir halde kanal modelinin üzerine çıkabilirse Jesse Colombo’a nazaran, daha fazla yükseliş aksiyonu mümkünlüğünü artıracak. Öte yandan ekonomiste nazaran, altın bu kanal modelinin ve 1.700 dolarlık dayanağın altında kırılırsa düşüş sinyali verir.

Ünlü ekonomist: Haftalık ve aylık grafikler altın için bunları söylüyor!

Haftalık grafik Jesse Colombo’ya nazaran, altın’ın kanal modelini ve 2019’un başlarında başlayan yükseliş trendini gösteriyor. Altın’ın son birkaç yıldaki yükseliş trendi ekonomiste nazaran, bu yükseliş çizgisinin üzerinde kaldığı sürece bozulmadan kalır. Jesse Colombo’ya nazaran, altın bunun altında kırılırsa aşağı istikametli bir teyit sinyali verecek.

Haftalık altın grafiği- Finviz.com

Aylık grafik Jesse Colombo’ya nazaran, 2.000’lerin başından ortasına kadar başlayan çok daha uzun vadeli bir yükseliş eğilimi çizgisini gösteriyor. Altın’ın uzun vadeli yükseliş trendi Jesse Colombo’ya nazaran, bu üst trend çizgisinin üzerinde kaldığı sürece bozulmadan kalır.

Aylık altın grafik- Finviz.com

Jesse Colombo: Sarı metale ve gümüş’e inanıyorum!

Ünlü ekonomist Jesse Colombo, iddiasını şu sözlerle noktalıyor:

Şimdilik, altın’ın 1.700 dolarlık takviyenin yanı sıra kanal modelinin alt hududunda nasıl davrandığını izliyorum: Bir ralli mi sahneleyecek yoksa aşağıda mı kırılacak? Kısa vadeli aksiyon ne olursa olsun, global hükümetlerin ve merkez bankalarının pervasızca borcunu kabartan ve sonu olmayan, yarın yokmuş üzere para basan hareketlerine karşı bir tedbir olarak altın ve gümüşe uzun vadeli inanıyorum….

youtube beğeni satın al

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance