Ünlü Analist Willy Woo: Bitcoin Yükseldi, Altın Düştü – Hatalısı Bu Şirket - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  441796,502
  % -2,75
 • ETHEREUM/TL
  21065
  % 6,06
 • RIPPLE/TL
  10.95
  % -2,21
 • BITCOIN CASH/TL
  7678.58,549
  % -2,01
 • LITECOIN/TL
  2263.41
  % 3,15
 • COSMOS/TL
  169.79
  % -1,10
 • CARDANO/TL
  10.15
  % -1,08
 • TETHER/TL
  8.3
  % 1,32

Ünlü Analist Willy Woo: Bitcoin Yükseldi, Altın Düştü – Hatalısı Bu Şirket

Ünlü Analist Willy Woo: Bitcoin Yükseldi, Altın Düştü – Hatalısı Bu Şirket

Trader ve zincir üstü analist Willy Woo, bir “ayrışma grafiği”, yani Bitcoin (BTC) ve Altın (XAU) fiyat dinamikleri ortasındaki korelasyonun ne vakit negatif bir hale geldiğini gösteren bir grafik paylaştı. Ayrıyeten bu durumun gerisindeki katalizörü de belirtti.

Bitcoin ve altın “ayrışması” nihayet gerçekleşti

Woo’nun grafiğine nazaran 11 Ağustos 2020, Bitcoin (BTC) ile Altın (XAU) fiyatları ortasındaki korelasyonun negatif olduğu günü işaret ediyor. O tarihten bu yana kripto para ünitesinin fiyatı 5 katına çıktı. Altın ise yüzde 11 kadar düştü.

Woo, bu tarihin devam eden kurumsal BTC çılgınlığının birinci kademesine denk geldiğini hatırlattı. Çılgınlığa MicroStrategy liderlik etmişti. Pay senetleri de kelam konusu periyotta Bitcoin’e (BTC) misal bir performans gösterdi.

Uzun vadeli bir Bitcoin (BTC) savunucusu olan Woo, bunun Altın (XAU) yerine bir hazine varlığı olarak Bitcoin (BTC) satın alımı konusundaki kurumsal ilgi ile açıkladı.

Yorumcularından kimileri bu türlü bir ikilemin varlığından kuşku duydu ve iki varlığın bedellerini “kurumsal hazine” araçları olarak karşılaştırmak için çok farklı olduğunu vurguladı.

Tesla’nın nesi var?

Woo’ya ayrıyeten, Tesla paylarının çok BTC alımlarına karşın neden yükselmediği soruldu. Woo, Tesla’nın Bitcoin (BTC) alımının TSLA’nın fiyat performansını etkilemeyecek kadar küçük olduğunu söyledi:

“TSLA piyasa bedeli 712 milyar dolar, günlük volatilitesi ellerinde tuttukları 2 milyar dolarlık BTC’den çok daha büyük.”

Tesla’nın Bitcoin (BTC) alımı, Financial Times uzmanları tarafından bir yatırım hareketinden çok, bir kampanya olarak bedellendiriliyor. Financial Times’a nazaran Tesla’nın Bitcoin (BTC) satın alımı, MicroStrategy tarafından gösterilen bir stratejiden uzak.

Bu sırada, geçtiğimiz gün yaşanan BTC fiyat düzeltmesi, MSTR paylarında çift haneli düşüşlere neden oldu. 22-23 Şubat tarihlerinde BTC 45.000 doların altına kadar gerilemişti. Yazım sırasında ise 51.000 dolar civarında süreç görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance