Ünlü Analist: Altın, Bu Gelişmeleri Bekliyor! Fiyat Bu Tabanları Görebilir - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  484008,513
  % 1,73
 • ETHEREUM/TL
  17289.63
  % 2,07
 • RIPPLE/TL
  10.8
  % 24,37
 • BITCOIN CASH/TL
  5471.33,532
  % 4,72
 • LITECOIN/TL
  2016.67
  % 10,43
 • COSMOS/TL
  172.17
  % -0,60
 • CARDANO/TL
  9.9
  % 0,41
 • TETHER/TL
  8.18
  % 0,18

Ünlü Analist: Altın, Bu Gelişmeleri Bekliyor! Fiyat Bu Tabanları Görebilir

Ünlü Analist: Altın, Bu Gelişmeleri Bekliyor! Fiyat Bu Tabanları Görebilir

Spot altın fiyatları, 1.740 dolarlarda konsolide oluyor ve 1.740 doların biraz üzerinde bulunan 21DMA’yı kapatıyor. Ünlü analist Joel Frank, piyasaları yorumluyor ve kıymetli gelişmelere ve düzeylere dikkat çekiyor. Analiste nazaran, bu hafta altın’ın ana itici güçleri FED’in konuşması, Markit PMI’ları ve Çekirdek CPE enflasyonu olacak.

Joel Frank: Bu dataların, altın’ın nereye gideceğini belirlemesi olası

Spot altın fiyatları (XAU/USD) 1.740 dolarlarda konsolide oluyor ve 1.740 doların biraz üzerinde bulunan 21 günlük hareketli ortalamayı kapatıyor. Geçtiğimiz günlerde rastgele bir gerçek temel itici güç olmamasının yanı sıra döviz piyasalarında (ABD doları sabit) ve tahvil piyasalarındaki (ABD 10 yıllık tahvil getirileri sabit) duruma karşın pahalı metal toparlandı. Ünlü analist Joel Frank’a nazaran, bu hafta altın’ın temel itici güçleri, FED Başkanı Jerome Powell’ın ve FED Lider Yardımcısı Richard Clarida ve NY FED Lideri John Williams’ın yorumları da dahil olmak üzere, FED konuşmacıları olacak. 

Analiste nazaran, Mart ayı (Çarşamba günü) için vaktinde Markit PMI raporu şeklindeki ABD verileri ve Şubat Çekirdek PCE enflasyon dataları (FED’in tercih ettiği enflasyon göstergesi de) izlemeye bedel olacak. Analiste nazaran, bu dataların altın’ın nereye gideceğini belirlemesi olası. Her ikisi de yükselmeye devam ederse Joel Frank’a nazaran, bu altın için acı verebilir. Fakat analiste nazaran, enflasyon beklentileri artmaya devam ederse, bu piyasa için destekleyici olabilir.

Joel Frank: Altın 1.680 dolar civarında aylık en düşük düzeylere geri dönebilir

Bu haftaki fiyat hareketi analiste nazaran, spot altın’ın düşüş bayrağı içinde konsolide olduğunu doğruladı. Üst tarafta Joel Frank’a nazaran, 4, 11 ve 18 Mart’ın en yüksek düzeylerini birbirine bağlayan bir yükseliş trendi fiyat hareketini sınırlarken, aşağı istikamete gerçek, 5, 12 ve 18 Mart’ın düşüklerini birbirine bağlayan bir yükseliş trendi fiyat hareketini destekliyor. 

Tipik olarak Joel Frank’a nazaran, bu çeşit yapılar bir varlığın yakın vakitteki kayıpları takiben konsolide edildiğinde ve satış sinyali olarak hareket eden aşağı trendin kırılmasıyla ortaya çıkar. Bu türlü bir satış sinyali Joel Frank’a nazaran, 1.720-1.730 dolar alanının altında bir kırılma ile tetiklenebilir ve kapıyı ruhsal olarak değerli olan 1.700 dolar düzeyine yanlışsız bir düşüşe açabilir. Joel Frank’a nazaran, kıymetli metal sonunda 1.680 dolar civarında aylık en düşük düzeylerine geri dönebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance