Ünlü Altın Analisti: Haftaya Bu Düzeyleri İzleyin! Bir Dönüm Noktasındayız - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  496014,665
  % -2,35
 • ETHEREUM/TL
  19638.82
  % -3,12
 • RIPPLE/TL
  12.63
  % -11,20
 • BITCOIN CASH/TL
  9104.44,159
  % 30,82
 • LITECOIN/TL
  2503.97
  % 8,57
 • COSMOS/TL
  206.34
  % -7,74
 • CARDANO/TL
  11.4
  % -4,03
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,16

Ünlü Altın Analisti: Haftaya Bu Düzeyleri İzleyin! Bir Dönüm Noktasındayız

Ünlü Altın Analisti: Haftaya Bu Düzeyleri İzleyin! Bir Dönüm Noktasındayız

Altın fiyatları, son günlerde daha güçlü getirilere ve dolara karşın yükseldi. Pekala gelecek hafta yatırımcıları hangi fiyatlar bekliyor? Altın analisti Justin McQueen, piyasaları tahlil ederek haftalık iddialarını paylaştı.

Altın daha güçlü getirilere ve dolara karşın yükseldi!

Gerçek getirilerde devam eden yükselişe ve tipik olarak değerli metal için düşüş gösteren daha güçlü bir ABD doları olmasına karşın, altın fiyatları nispeten güzel bir halde yükseldi. Piyasa Aralık ayından bu yana birinci defa üst üste ikinci haftalık çıkarını kaydetti. Hal bu türlü olunca da akılllara şu soruyu getiriyor: Altın bir dönüm noktasına mı ulaşıyor? Geçtiğimiz hafta FED, Ağustos ayında başlattığı yeni (AIT) siyasetinin birinci güvenilirlik testiyle karşı karşıya kaldı.

Federal Rezerv enflasyonun %2 gayesinin üzerinde olacağını varsayım etmesine karşın, faiz oranlarının 2023’e kadar sıfır hududunda kalacağını varsayım etmeye devam etti. Piyasalar FED’den beklenenden daha erken fiyatlandırmaya devam edebilirken, FED Lideri Powell’ın bildirisi açıktı, “gerçek” ilerleme kaydedilene kadar politikayı sıkılaştırma niyetinin sinyalini vermeyecekler. Bununla birlikte analistlere nazaran, bu tartışmalı bir biçimde altın için yeni bir dönüm noktası sağladı.

Justin McQueen: Cuma ve Çarşamba günü piyasalar için değerli olacak

Cuma günü FED, ayın sonunda sona eren süreksiz bir banka kaldıraç kuralı muafiyetini uzatmayı reddettiği için piyasalarda hareketlenmeye neden oldu. Kural, salgın sırasında banka kredilerini teşvik etmeye yardımcı olan “ek kaldıraç oranından” ABD Hazine tahvillerini ve merkez bankası mevduatlarını hariç tutuyor. Geçen Nisan ayında FED, Hazine tahvillerini ve rezervleri bankalardan muaf tuttu, bu da Hazine tahvillerini satın alarak bilanço oluşturmalarına müsaade verdi. Bu nedenle, sermaye kuralının sona ermesine müsaade verilmesi kararıyla birlikte ortak görüş, bankaların Hazine tahvillerine karşı daha fazla sermaye tutması gerekeceğinden, bu durumun devlet tahvillerine olan talebini azaltabileceği ve daha yüksek tahvil getirileriyle sonuçlanacağı yönündedir…

Bu duyuru üzerine birinci reaksiyonda görülürken, atılımlar nispeten uysaldı. Fakat, bu durum getiriler açısından üst taraflı risk oluştururken, önümüzdeki hafta yapılması planlanan üç konuşma, FED’in faiz artışlarına ait belirsizlikleri yatıştıracağının bir işareti… FED Lideri konuşmalarının yanı sıra, önümüzdeki hafta dikkat edilmesi gereken değerli ölçüde data bülteni yok. Buna karşılık, risk hassaslığının iniş çıkışları muhtemelen altın’ı etkileyecek. Altın analisti Justin McQueen, önümüzdeki Cuma ve Çarşamba gününün piyasalar için değerli olacağını belirtiyor.

Justin McQueen, önümüzdeki hafta için izlenecek düzeyleri sıraladı

İzlenecek düzeyler açısından Justin McQueen’e nazaran, üst taraftaki kilit alan 1.760-65 dolar, yani evvelki dayanak ve artık direnç. Analiste nazaran, bu alanın üzerinde bir kapanış olmadıkça teknik görüntü değişmeyecek ve mevcut durum motamot kalacak. Olumsuz tarafı Justin McQueen nazaran, takviye aşağıda 1.720 dolar ve 1.690 dolarda bulunuyor. 20DMA’nın (1.737dolar) üzerindeki haftalık kapanış analiste nazaran, boğalar için yeterli bir işaret olacak ve üstte bahsedilen direnç bölgesi testinin önünü açmaya yardımcı olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance