• BITCOIN
  262534,403
  % -6,06
 • ETHEREUM
  9051.12
  % -0,59
 • RIPPLE
  2.06
  % -5,21
 • BITCOIN CASH
  3546.86,663
  % -5,26
 • LITECOIN
  1054.6
  % -5,16
 • COSMOS
  62.76
  % -1,64
 • CARDANO
  2.76
  % 3,49
 • TETHER
  7.48
  % 0,15

Ubisoft Ethereum Bazlı Rabbids Token Oyununu Tanıttı

Ubisoft Ethereum Bazlı Rabbids Token Oyununu Tanıttı

Fransız oyun stüdyosu Ubisoft’un Blockchain tabanlı oyunlara olan ilgisi uzunca bir süredir biliniyor. Geçtiğimiz gün ise Ubisoft imzasını taşıyan “Rabbids Token” isimli yeni bir oyun Ethereum ağı üzerinde yayına alındı.

Halihazırda var olan “Raving Rabbids!” oyunundaki karakterlere ev sahipliği yapan Rabbids Token, 2017 yılında Ethereum ağı üzerinde yayınlanan popüler CryptoKitties kart oyununu çok andırıyor. Oyunda yalnızca farklı renk ve şekillerdeki tavşan karakterleri hesabınızda toplamaya çalışıyorsunuz.

Assasin’s Creed, Far Cry ve Just Dance gibi popüler serilerin yapımcısı olan Ubisoft, Haziran 2020 itibariyle 9.27 milyar dolar değerindeydi.

Rabbbids Token nasıl bir oyun?

“Rabbid” adı verilen tavşan karakterlerden oyunda tam 55 tane var. Daha şık gözüken uzaylı tavşanlar ise ancak diğer oyunculardan çalınabiliyor. Oyuncuların karakterleri başka oyun mağazalarında satışa çıkarmasının önüne geçmek isteyen Ubisoft, ETH ile ödeme yapmaya teşvik ederek elde edilen geliri UNICEF’e yönlendirmeyi tercih etmiş.

Toplamda 5 farklı Rabbid ailesinin bulunduğu oyunda karakterlerin fiyatı 0.05 ETH ila 0.15 ETH arasında değişiyor. Ki bu da yaklaşık 10 ila 30 dolar ediyor. 5 Temmuz tarihinde ise dev oyun stüdyosu “Tam Ay” indirimi yapacak ve sürpriz kartlar dağıtacak.

Ubisoft 5 ayrı Blockchain projesini destekliyor

Toplam 16 binden fazla çalışan istihdam eden Ubisoft gibi dev bir firmanın basit bir oyunla dahi olsa ETH ile ödeme almaya başlaması, Blockchain tabanlı oyun sektörü için kesinlikle müthiş bir şey. 

2018 yılında 57 katılımcıyla “Blockchain Kahramanları” isimli bir hackathon düzenleyen Ubisoft aralarında XAYA, Splinterlands ve Axie Infinity’in de bulunduğu 5 seçili Blockchain projesini desteklemesiyle biliniyor. 

Aralarında Atari’nin de bulunduğu başka oyun stüdyoları da bu teknolojiye ilgi göstermişti, ancak henüz kripto para birimleriyle ödeme yapabileceğiniz bir oyun yayınlamış değiller.

Elde edilen gelir UNICEF’e gidiyor

İlerlemek ve yeni karakterlerin kilitlerini açmak isteyen oyuncular ETH ile ödeme yapabiliyorlar. Elde edilen bu gelirin tamamı ise UNICEF’e aktarılıyor. 

Bilmeyenler için ise hatırlatalım: 1946 yılında kurulan ve merkezi New York’ta bulunan UNICEF, tüm dünyadaki çocukların insani yardıma ulaşması için çalışan uluslararası bir yardım kuruluşu.

Daha çok çocuklara hitap eden ve onlara Blockchain ağının işleyişini öğretmeyi amaçlayan oyundan elde edilen gelirin bağışlanacağı daha iyi bir adres olamazdı doğrusu.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter, Telegram ve Facebook Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.

denizli escort