• BITCOIN
  241167,158
  % -7,73
 • ETHEREUM
  9114.23
  % -8,28
 • RIPPLE
  2.06
  % -4,99
 • BITCOIN CASH
  3281.48,382
  % -11,12
 • LITECOIN
  998.67
  % -9,22
 • COSMOS
  59.16
  % -8,45
 • CARDANO
  2.51
  % -6,78
 • TETHER
  7.39
  % -0,39

Tuvalet Kağıdı Token (TPT) Bitcoin’i Solladı!

Tuvalet Kağıdı Token (TPT) Bitcoin’i Solladı!

CoinMarketCap, Coronavirüs salgını olduğu sırada piyasaya çıkan Tuvalet kağıdı token’i (TPT) sıralamada Bitcoin ve diğer altcoin’lerin üzerine yerleştirerek, kripto para kullanıcılarına 1 Nisan şakası yaptı.


Dünya şu anda coronavirüs sebebiyle oldukça zor zamanlar geçiriyor. Hal böyle olunca insanların yüzünü bir nebze güldürmek, stres atmalarını sağlamak için lider Kripto para veri sağlayıcısı CoinMarketCap böyle bir şaka hazırlayarak kullanıcıların yüzünü güldürdü. İlk başta kullanıcılar ne olduğuna anlam veremedi, daha sonra günün 1 Nisan olduğunu anlamaları sebebiyle olay açıklığa kavuştu. Bu şaka Kripto para ekosisteminde günün ilk 1 Nisan şakası olarak kayda geçti.

Tuvalet Kağıdı Token (TPT) Nedir?

İsmin seçimi, son zamanlarda tuvalet kağıdı sıkıntısı çekileceği yönünde haberler çıkması nedeniyle böyle ilginç ve ironik bir isim seçimi yapılmış. Toilet Paper Token (Tuvalet Kağıdı Token) alan kişilere gerçek Tuvalet kağıdı alma garantisi veriliyor, anlaşılan ismiyle uyumlu bir Token. Bu garanti CoinMarketCap verilerinde yer alıyor. Tuvalet Kağıdı Token’in çıkma sebebi ise Tuvalet kağıdı stoğu yapan kişilere engel olmak, bununla birlikte Token’i alan kişilere Tuvalet kağıdı sağlamak. Buna ek olarak CoinMarketCap verilerine göre Tuvalet Kağıdı Token alan kişilerin, markette son Tuvalet kağıdı için kavga etmelerine gerek olmadığı dile getiriyor. Çünkü stoklar yenilendikçe ilk Toilet Paper Token sahiplerinin haberi olacak. Token fiyatı şuan 1.64$ olarak görünüyor. Tuvalet Kağıdı Token Hakkında daha fazla bilgi almak için TIKLAYIN. Tuvalet Kağıdı kırmızı çizgimiz diyorsanız, bu Token tam sizlik. CoinMarketCap hakkında bir diğer önemli haber Binance Borsası 400 Milyon Dolara CoinMarketCap’ı Alıyor başlıklı yazımızda yer alıyor.