Türkiye’de Kripto Para Borsaları Kelam Konusu Olunca En Çok Şikayet Edilen Mevzular Neler? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488764,107
  % 0,03
 • ETHEREUM/TL
  17550.12
  % 0,71
 • RIPPLE/TL
  11.16
  % 7,16
 • BITCOIN CASH/TL
  5556.31,496
  % 0,78
 • LITECOIN/TL
  2049.82
  % 2,30
 • COSMOS/TL
  177.98
  % 3,38
 • CARDANO/TL
  10.31
  % 4,10
 • TETHER/TL
  8.16
  % 0,17

Türkiye’de Kripto Para Borsaları Kelam Konusu Olunca En Çok Şikayet Edilen Mevzular Neler?

Türkiye’de Kripto Para Borsaları Kelam Konusu Olunca En Çok Şikayet Edilen Mevzular Neler?

2021 yılında kripto paraların sunduğu cazibeli getiriler, birçok kişinin kripto para borsalarına akın etmesine sebep oldu. Birçok kişinin yatırım gayesiyle bu dala yönelmesi sonucu, Şikayetvar sitesinin bilgilerine nazaran geçen yıla oranla şikayetler 87 kat arttı. En çok şikayet edilen mevzular haberimizin ayrıntılarında.

Haftalık Ortalama Şikayet Sayısı 1056

Şikayetvar datalarını geçen yılla kıyasladığımızda, 2020’nin şubat ayında ortalama 139 şikayet varken, 2021’de şikayetler önemli oranda arttı. Hatta o kadar fazla ilgi ve şikayet vardı ki, şubat ayında bu sayının 9500’lere kadar yükseldiğini görebiliriz.

En Çok Şikayet Edilen Bahisler Neler?

Şikayetvar bilgileri incelendiğinde, en çok şikayet edilen hususlar: Alım satım süreçlerine mahzur olunması, transfer süreçlerinde meseleler, hesap süreçleri, hesapların kapatılamaması, sisteme giriş meseleleri, firmaların hesapları sınırlamaları.

En çok dikkat eden şikayet, kurul fiyatlarındaki değişikliklerden oluşuyor. Yorum yazan yatırımcıya nazaran kurul fiyatları, firmaların kendi başına nazaran değiştiriliyor.

Öbür Şikayetlerin İçinde Neler Var?

Takviye Takımının Mail ile Çalışması

Kullanıcılardan biri kripto parasını öteki bir hesaba aktarmaya çalışmış lakin cüzdan adresinde yanılgı var. Ancak yanılgı tek bir coin’i değil, sistemdeki tüm coin’leri etkiliyor. Sonuç olarak dayanak grubuna ulaşmak istiyor lakin dayanak grubunun mail ile hizmet vermesini olağan ve kullanışlı bulmuyor.

Onay Kodunun Gelmemesi

Kripto para borsalarının birden fazla, farklı süreçler için tercihinize nazaran onay kodu isteyebilir. Lakin para çekim süreçlerinin gerçekleştirilmesinde badire yaşanabiliyor. Onay kodunun gelmediğini tabir eden kullanıcılar var. Kullanıcıların kimileri meselelerini mail ile bildirseler de, rastgele bir geri dönüş alamadıklarını lisana getiriyor.

Para Çekme Süreçlerindeki Gecikmeler

Acil para gereksinimi duyulması durumunda süreçler onaylanmayabiliyor. Para yatırma süreçleri kolayken, para çekme süreçlerinin güç olması birçok insanın inancını hem sarsıyor hem de korkutuyor.

Satış Süreçlerinin Gerçekleştirilememesi

Uygulamalarda muhakkak bir ölçüde kripto para alınabiliyor. Ancak buyruk ve mani olmadan kripto paraları satamadıkları görülüyor.

Borsa Yükselince Sistemin Kapatılması

Borsa yükseldiği vakit sistemi kapatan firmalar yüzünden birçok kişinin ziyan gördüğü anlaşılıyor. Ayrıyeten sistemlerin birdenbire kapatılması ve sitelere erişimin engellenmesi birçok kişinin yatırımını zahmetli duruma düşürdü.

Yatırımların Görülmemesi

Birtakım kullanıcılar, kendi cüzdanlarında yatırımları göremediğini farkettiler. Bilhassa alım satım yapanlar, alım yapılmadan evvel ani artışları, satarken ise artışların durması ve süratlice düşüşünden ötürü ziyan gördüklerini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance