Turkcell’den Büyük Atak: Bitcoin Ve Bu 4 Altcoin’in Ticareti Yapılabiliyor! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  348578,464
  % -7,05
 • ETHEREUM/TL
  11041.3
  % -7,35
 • RIPPLE/TL
  3.22
  % -7,55
 • BITCOIN CASH/TL
  3621.1,154
  % -9,64
 • LITECOIN/TL
  1289.54
  % -11,75
 • COSMOS/TL
  131.55
  % -8,17
 • CARDANO/TL
  8.32
  % 7,00
 • TETHER/TL
  7.49
  % 1,69

Turkcell’den Büyük Atak: Bitcoin ve Bu 4 Altcoin’in Ticareti Yapılabiliyor!

Turkcell’den Büyük Atak: Bitcoin ve Bu 4 Altcoin’in Ticareti Yapılabiliyor!

Türkiye’nin saygın operatörlerinden Turkcell’de Bitcoin ve altcoin piyasasına giriyor. Turkcell tanınan uygulaması Paycell’e BTC ve altcoin alım satım özelliğini entegre etti. Son bilgilere nazaran, Turkcell Blockchain ve kripto para piyasasında en fazla patent sahibi olan şirketlerden biri pozisyonunda. Ayrıyeten Turkcell’in büyük hissedarının Türkiye Varlık Fonu olduğu göz önüne alındığında bu hareket daha fazla kıymet kazanıyor.

Paycell ile artık Bitcoin ve bu altcoin projelerinin ticareti yapılıyor!

Coinrot.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, son araştırmalara nazaran Türkiye, kripto para kullanımında Avrupa birincisi oldu. Küresel çapta ise Türkiye en çok kripto para ünitesi kullanılan ülkeler ortasında dünya dördüncüsü pozisyonunda. Bu nedenle çok sayıda kripto para yatırımcısına konut sahipliği yapan Türkiye’deki şirketlerden her geçen gün yeni ataklar geliyor. Türkiye’nin önde gelen operatörlerinden Turkcell’de kripto para piyasasına giriyor.

Turkcell’in tanınan uygulaması Paycell ile artık Bitcoin ve altcoin alım satımı gerçekleştirilebiliyor. Turkcell tarafından hususa yönelik resmi bir duyuru yapılmadı. Lakin Paycell uygulamasına girilidiğinde, kullanıcılar kripto para ticareti yapmak için “Dijital Varlık Al/Sat” menüsüne erişebiliyor. Paycell uygulamasının desteklediği kripto paralar ise şunlardır; BTC, Stellar Lumens, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash. Turkcell kullanıcıları Bitcoin ve bu altcoin’lerde artık uygulama aracılığıyla alım-satım süreçleri yapabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance