Türk Yatırımcı, Kripto Para Tavsiyesi Verdi Ve Kâr Ettirdi! Fakat Sonra… - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  488287,194
  % -0,33
 • ETHEREUM/TL
  17518.76
  % 0,02
 • RIPPLE/TL
  10.98
  % 5,52
 • BITCOIN CASH/TL
  5526.89,234
  % 0,32
 • LITECOIN/TL
  2031.43
  % 3,21
 • COSMOS/TL
  177.88
  % 3,65
 • CARDANO/TL
  10.21
  % 2,97
 • TETHER/TL
  8.14
  % -0,17

Türk Yatırımcı, Kripto Para Tavsiyesi Verdi ve Kâr Ettirdi! Fakat Sonra…

Türk Yatırımcı, Kripto Para Tavsiyesi Verdi ve Kâr Ettirdi! Fakat Sonra…

Bugün sabah saatlerinde, Silivri ve Büyükçekmece’de kiraladıkları 9 villada davet merkezi kurup Çin’de yaşayanlara, hayali kripto para satarak dolandırıcılık yaptıkları teziyle gözaltına alınan Çinli 6 kişinin tutuklandığını bildirdik. Artık ise yeni bir olay Türk kripto para topluluğunun gündeminde. İstanbul’da bir kişi kripto para alması istikametinde tavsiyede bulunduğu kişinin kâr etmesi üzerine, tehdit ve hakaret ederek hisse istedi. Kâr eden kişinin gönderdiği parayı kâfi bulmayıp yeniden tehdit ve hakaret savuran 5 kişi gözaltına alındı.

Kripto para tavsiyesi verdi ve kâr ettirdi! Fakat sonra…

Sputniknews’in haberine nazaran, İstanbul’un Üsküdar ilçesinde L.A. isimli bir kişi, S.A. ismindeki bir öteki kişinin tavsiyesi üzerine 200 bin dolarlık kripto para aldı. Birinci olarak ziyan veren kripto para daha sonra ise 130 bin dolar kâra geçti. Paranın kâr etmesi üzerine L.A. karından 7 bin dolar S.A. isimli bireye gönderdi. Bunun üzerine S.A. parayı az bularak 30 bin dolar daha göndermesine isteyip L.A’ya pozisyon atarak buluşmak istedi.

Belirtilen pozisyona gelen L.A, burada araçta bulunan R.H. isimli kişinin silah göstererek tehdit etmesi üzerine araca bindi. Silahla tehdit eden şüpheliler L.A’yı Ünalan’da bulunan bir işyerine getirerek, burada tehditler savurdu. Bunun üzerine L.A., tavsiyede bulunan S.A’nın hesabına 10 bin dolar daha gönderdi. Bununla da yetinmeyen şüpheliler, birkaç gün sonra L.A’nın konutuna giderek tehdit ve hakaretlerde bulunarak daha çok para istedi.

Kripto yatırımcısını tehdit eden 5 kişi gözaltına alındı!

Yaşanan olay sonrasında L.A, Üsküdar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek yaşadığı olayı anlatıp şüphelilerden şikayetçi oldu. Emniyet ünitelerinin yaptığı çalışmalar sonucunda olaya karıştığı tespit edilen S.A, S.S, R.H, A.Ç. ve A.N.T. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

İşyerinde arama yapan takımlar, olayda kullanıldığı tespit edilen tabancaya el koydu. Emniyette süreçleri tamamlanan S.A, S.S, R.H, A.Ç. ve A.N.T. isimli şüpheliler, “Kişiyi Hürriyetinden Mahrum Bırakma”, “Yağma”, “6136 Sayılı Kanuna Muhalefet” hatalarından isimli makamlara sevk edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance