• BITCOIN
  228011,273
  % -2,08
 • ETHEREUM
  9296
  % -3,40
 • RIPPLE
  1.88
  % -4,08
 • BITCOIN CASH
  2904.52,543
  % -8,00
 • LITECOIN
  919.72
  % -6,68
 • COSMOS
  53.01
  % -5,54
 • CARDANO
  2.38
  % -3,98
 • TETHER
  7.32
  % -0,47

The Graph Nedir? GRT Coin Grafik ve Yorum: GRT Coin Binance Borsasında Listelendi

The Graph Nedir? GRT Coin Grafik ve Yorum: GRT Coin Binance Borsasında Listelendi

Büyük borsalarda listelenen, yatırımcının dikkatini çeken birçok Kripto para kısa süre içinde oldukça fazla değer kazanıyor. Özellikle lider Kripto para borsaları olan Binance, Coinbase ve Huobi gibi borsalarda işlem görmeye başlayan Kripto varlıklar hızlı bir ivme kazanıp yatırımcıların yüzünü güldürebiliyor. İşte bu gün altcoin meraklılarına böyle bir Kripto para hakkında bilgi vereceğiz. The Graph (GRT) Coin işleme açıldıktan kısa süre sonra çok hızlı bir şekilde değer kazandı ve yazım itibariyle Kripto paralar arasında 46. sıraya yükseldi. GRT Coin Binance, Huobi, OKEx ve Coinbase gibi birçok büyük borsa üzerinde işlem görüyor.

The Graph Nedir?

The Graph, geliştiricilere blockchain verilerine daha verimli bir şekilde erişme imkanı tanıyan, merkeziyetsiz (DeFi) uygulamalar için hizmet sunan bir indeksleme protokolüdür. Bununla birlikte The Graph sadece DeFi için değil aynı zamanda Web3 ekosistemlerindeki uygulamalar içinde hizmet sunuyor. The Graph Ethereum ve IPFS gibi ağlardan veri sorgulayan bir indeksleme protokolüdür. The Graph sayesinde geliştiriciler, blockchain verilerini nasıl alacağını, nasıl dizine ekleyeceğini ve nasıl sunacağını tanımlayan grafikler oluşturabilir.

Geliştiriciler, “subgraph” adı verilen ve GraphQL kullanılarak hazırlanan APIs hazırlayıp onu yayınlayabilir. Subraphlar blockchain verilerine erişmek için kullanılıyor. The Graph sayesinde; Ethereum, IPFS ve POA ağlarından veri sorgulanabilir. Bu zamana kadar; Uniswap, Synthetix, Aragon, AAVE, Gnosis, Balancer, Livepeer, DAOstack, Decentraland gibi DApp’ler için 3.000 civarında subraphs geliştirildi. Bu subgrahs’lar ile yalnızca Eylül 2020’de 7 milyardan fazla sorgu yapıldı.

Huobi, OKEx, Coinbase ve Binance gibi Borsalarda Listeli GRT Coin Nedir?

GRT Coin Binance, Huobi, OKEx ve Coinbase gibi birçok büyük borsa işlem gören, The Graph projesinin yerel Kripto parasıdır. GRT Coin bir ERC20 belirtecidir. Dizin oluşturucular olarak adlandırılan düğüm operatörleri, sorguları işlemek için pay alır ve GRT Coin kazanır. Ağı güvence altına almak ve ödüller kazanmak için herkes GRT’yi Dizin Oluşturuculara devredebilir.

GRT Coin Grafik ve Yorum: GRT Coin için Binance Doping Oldu

GRT Coin özellikle Binance listelemesi sonrası adeta şahlandı, Kripto varlık fiyatı kısa süre içinde 0.10 dolar seviyesinden 0.57 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bu kadar hızlı değer kazanmasının ardında hem projenin ilgi çekici olması hemde büyük borsalarda işleme açılmış olmasının etkisi büyük.

GRT Coin, maksimum arzı ise 10.000.000.000 adet olmakla birlikte 1.224.999.438 dolaşım miktarına sahiptir. 547.916.782 dolar piyasa değeri ile birlikte Kripto paralar arasında 46. sırada yer almaktadır. Son olarak ise tüm zamanların en yüksek seviyesi 0,572993 dolar ve eb düşük seviyesi ise 0,103254 dolardır. Veriler Coingecko üzerinden alınmıştır.

Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter ve Telegram Üzerinden Bizleri Takip Edebilirsiniz.