• BITCOIN
  225247,576
  % -3,56
 • ETHEREUM
  9170.42
  % -3,16
 • RIPPLE
  1.85
  % -4,71
 • BITCOIN CASH
  2864.97,197
  % -8,52
 • LITECOIN
  910.84
  % -7,18
 • COSMOS
  51.59
  % -7,00
 • CARDANO
  2.32
  % -6,44
 • TETHER
  7.35
  % -0,22

Tether (USDT) Nedir Ve Nereden Alınır?

Tether (USDT) Nedir Ve Nereden Alınır?
 • Umut
 • - 10 ay önce

Kripto para Tether (USDT) ERC-20 protokolü dahilinde üretilen bir stabili coin olarak işlem görüyor. Şuan 4.3 milyar adet arza sahip Tether (USDT) günlük işlem bazında 4. En büyük altcoindir. Tether piyasa değeri ise stabil coin olduğu için 4.3 milyar dolar olarak ifade edilebilir. Tether, 2015 yılında Tether şirketi tarafından piyasaya sürülmüştür. Bir Tether = Bir ABD dolarına. Yatırımcılar Tether (USDT) bakiyelerini Erc20 cüzdan içinde saklayabileceği gibi Borsa Tether (USDT) cüzdanı içinde de saklayabilir.


Tether’in (USDT) Avantajları Nelerdir?

Tether (USDT) stabil bir coin olarak işlem gördüğü için kripto para düşüşü sırasında en az etkilenen altcoindir. Bununla birlikte son zamanlarda coronavirüs ve ekonomik düşüş sırasında Kripto para piyasası değer kaybı yaşarken Tether (USDT) stabil coin olduğu için değer kaybetmek yerine değer kazanmış ve dikkatleri üzerine çekmiştir. Son düşüş trendi içinde birçok yatırımcı bulunan Kripto parasını Tether (USDT) olarak çevirmiş ve zarar etmekten kurtulmuştur. Aynı zamanda stabil coin olduğu için hemen hemen piyasada aktif olarak işlem gerçekleştiren tüm Kripto para borsaları üzerinde işlem görmektedir.

Tether’in (USDT) Dezavantajları Nelerdir?

Tether (USDT) stabil coin olduğu için değer kaybı yaşamadığı gibi aynı zamanda fiyatı yükseliş göstermez ve Kripto para üzerinden kazanç sağlama hedefi güden kişilere pek fazla bir kar sağlamaz. Bununla beraber gönderim ücreti bakımından yine tercih sebebi olmaz çünkü ortalama gönderim ücreti 1$ ile 0.7$ arasındadır buda diğer bir çok altcoin gönderim ücretinden fazladır.

Tether’in (USDT) İşlem Gördüğü Borsalar?

Yazımızda bahsi geçtiği üzere Tether’in (USDT) işlem görmediği Kripto para Borsası yok denecek kadar azdır. Ticaret işlemi bakımdan ilk 5 borsa şu şekilde sıralanır. Binance, Bitfinex, ZBG, Kraken, Huobi Tabi bu sıralama sabit değildir işlem hacimine göre değişiklik gösterebilir ama genelde birinci sırada değişme olmaz çünkü birinci sırada Binance vardır, işlem hacmi bakımından en büyük borsadır. Burada yer alan BAĞLANTI üzerinden işlem gördüğü Borsa listelemelerine ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte kripto para cüzdanları hakkında bilgi sahibi olmak için Ethereum Cüzdanı ile Borsa Cüzdanı Arasındaki Farklar ve Kullanımı? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.