Tanınan Analist Mevcut Boğa Döngüsünde Para Kaybetmekten Kaçınma Stratejisini Özetledi - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  351913,599
  % 7,10
 • ETHEREUM/TL
  11191.04
  % 11,76
 • RIPPLE/TL
  3.15
  % 2,50
 • BITCOIN CASH/TL
  3583.29,165
  % 7,51
 • LITECOIN/TL
  1262.35
  % 8,06
 • COSMOS/TL
  132.69
  % 4,40
 • CARDANO/TL
  9.29
  % 1,12
 • TETHER/TL
  7.3
  % -1,92

Tanınan Analist Mevcut Boğa Döngüsünde Para Kaybetmekten Kaçınma Stratejisini Özetledi

Tanınan Analist Mevcut Boğa Döngüsünde Para Kaybetmekten Kaçınma Stratejisini Özetledi

Tanınan kripto para trader’ı ve analisti Lark Davis, yükselen fiyatlara karşın yatırımcıların birçoklarının mevcut boğa döngüsü sırasında para kaybedeceğini söylüyor.

Yakın tarihli bir YouTube görüntüsünde konuşan Davis, abonelerine %90 yahut daha fazla kripto yatırımcısının para kaybedeceğini ve uzun vadede çıkarlarını boşa harcayacağını söyledi. Analist, kaybetme dehşetinin (FOMO) yarattığı tuzağın birden fazla yatırımcı için birincil caydırıcı olduğunu vurguladı.

Davis, aldatıcı piyasa rallilerinde satın almama ve fiyat gerileme devirlerinde ise panik satışından kaçınma konusunda uyardı:

“Çoğu yatırımcı, doruktan satın alıyor, tabandan satıyor. Doruktan satın alıyor, tabandan satıyor… Bu bu türlü devam ediyor, ta ki rekt olana dek.”

Davis, bilgi tahlil şirketi Santiment’in, boğa piyasasının yüksek fiyatlarla satın almak yerine kripto para varlıklarını satmak için daha güzel bir vakit manasına geldiğini gösteren çalışmasına atıfta bulundu. Ayrıyeten takipçilerine, bilhassa çok yükseliş yahut düşüş periyotlarında toplumsal medya uzmanlarını görmezden gelmelerini tavsiye etti.

Davis, trader’ların birçoklarının yatırım yapmadan evvel kabul edilebilir risklerini özetleyemediklerini ve bu nedenle içinden çıkılamaz durumlarla yüzleşmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Analist görüntüsünü, yatırımcıların ellerinde olan kripto paraları çok uzun müddet bekletmek yerine çıkarlardan kar elde etmeleri tavsiyesiyle sonlandırdı:

“Mesele şu: Sat düğmesine hiç basmazsanız, yararlarınızı asla realize edemezsiniz. Gerçekte asla kâr edemeyeceksiniz. Sat butonuna tıklayana kadar her şey teoriktir. Kâr almayı alışkanlık haline getirin.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance