Tanınan Analist Chainlink (LINK) Fiyatının NFT Sayesinde Artabileceğini Söyledi - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  450592,110
  % -1,01
 • ETHEREUM/TL
  21339
  % 7,89
 • RIPPLE/TL
  11.28
  % 0,26
 • BITCOIN CASH/TL
  7843.14,427
  % -0,13
 • LITECOIN/TL
  2312.14
  % 4,23
 • COSMOS/TL
  172.39
  % -0,12
 • CARDANO/TL
  10.32
  % 0,84
 • TETHER/TL
  8.33
  % 1,58

Tanınan Analist Chainlink (LINK) Fiyatının NFT Sayesinde Artabileceğini Söyledi

Tanınan Analist Chainlink (LINK) Fiyatının NFT Sayesinde Artabileceğini Söyledi

Tanınan kripto para ünitesi analisti Tyler Swope, yakın gelecekte Chainlink’in (LINK) fiyatının, dinamik NFT’lerin piyasaya sürülmesiyle proje non fungible token (NFT) pazarına girerse artacağına inandığını açıkladı.

Yeni bir görüntüde Swope, Chainlink’in geçen sene yayınladığı dinamik NFT basma stratejileri hakkındaki blog gönderisini vurguladı. Blog gönderisi dinamik NFT’leri şu formda tanımlıyordu:

“NFT’lerde bir sonraki evrim, statik NFT’lerden dinamik NFT’lere – harici bilgiler ve sistemlerle bağlantı kurmak ve bunlara reaksiyon vermek için oracle’ları kullanan daima akıllı kontratlara geçmektir. Oracle, NFT’nin harici dataları /sistemleri NFT’leri basmak/yazmak, eşler ortası ticaret yapmak ve durumu denetim etmek için bir düzenek olarak kullanmasına müsaade verir.”

Şu anda, NFT’ler ERC-721 ve ERC-1155 token standartlarını kullanıyor ve Swope tarafından “statik” olarak tanımlanıyordu. Swope, bunların, gerçek dünya datalarına reaksiyon vermediklerini belirtti.

Daily Hodl’ın bildirdiği üzere, Chainlink’in oracle’larını kullanarak dinamik NFT’ler gerçek dünya bilgilerine nazaran değişir. Bunun üzerine Swope, projenin Doğrulanabilir Rastgelelik Üreticisinin (VRF) Ekim 2020’den beri yayında olduğunu ve “rastlantısallık yoluyla NFT’lere dinamik yetenekler kazandırdığını” belirtti.

Ether Cats de dahil olmak üzere kimi NFT projelerinin halihazırda Chainlink’in VRF’ini kendi platformlarında kullandığı bildiriliyor. Protokol, gerçek dünya olaylarını non fungible token’lara ekleyerek NFT’lere paha katacak halde ayarlanmıştır.

Velhasıl bu, bir NFT oyuncu kartının bir oyuncunun istatistikleriyle daima olarak güncellenebileceği ve daha sonra “turnuvaların kazananlarını belirlemek ve kazanan ödemeleri tetiklemek için” kullanılabileceği manasına geliyor.

Chainlink’in blog yazısı tıpkı vakitte özgünlük ve kimlik doğrulama sistemlerinden de bahsediyor. Dijital kimlik doğrulama sistemlerini kullanan kullanıcıların, özel bilgilerinin denetimini ellerinde tutarken mevcut uygulamaları da kullanabilecekleri bildirildi. Swope eklendi:

“Chainlink, akıllı kontratların şahsî kimlik bilgilerini doğrulamak için kimlik tabanlı blok zincirlerini sorgulamasının yanı sıra öbür bir iş sürecinden elde edilen çıktıya dayalı olarak bir kişinin kimliğine bilgi eklemesine imkan tanır.”

Analiste nazaran tüm bunlar, Chainlink’in LINK token’ına olan talebi arttırabilir ve bir fiyat artışını tetikleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance