Tahvil Kralı’ndan Ortalığı Karıştıracak Altın Ve Bitcoin İddiaları: Çok Tehlikeli! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  369779,620
  % 3,81
 • ETHEREUM/TL
  11967.58
  % 7,62
 • RIPPLE/TL
  3.53
  % 2,51
 • BITCOIN CASH/TL
  3797.98,712
  % 4,13
 • LITECOIN/TL
  1388.02
  % 6,48
 • COSMOS/TL
  142.72
  % 0,22
 • CARDANO/TL
  8.67
  % 2,06
 • TETHER/TL
  7.55
  % 0,20

Tahvil Kralı’ndan Ortalığı Karıştıracak Altın ve Bitcoin İddiaları: Çok Tehlikeli!

Tahvil Kralı’ndan Ortalığı Karıştıracak Altın ve Bitcoin İddiaları: Çok Tehlikeli!

Bu günlerde, Bitcoin (BTC)’in altın’dan daha yeterli olup olmadığı en sıcak tartışma bahislerinden. DoubleLine CEO’su ve ünlü milyarder Jeffrey Gundlach’da bu tartışmalar dahil oldu ve altın ve Bitcoin’e yönelik iddialarını açıkladı.

Tahvil hükümdarı: Uzun vadeli bir dolar ayısı ve altın boğayım! Fakat ikisinde de artık tarafsızım

Tahvil hükümdarı Jeffrey Gundlach Bitcoin ve altın ile ilgili görüşlerini açıkladı. Jeffrey Gundlach şunları söyledi:

Bir huniye dökülen çok ölçüde sıvı bir sel oluşturuyor. Bitcoin tahminen altın’dan daha uygun bir teşvik edici varlık. Altın üzere görünmüyor.

DoubleLine CEO’su uzun vakittir bir altın boğası oldu, fakat son vakitlerde kıymetli metal konusunda daha az optimist olduğunu söylüyor. Jeffrey Gundlach kısa müddet evvel attığı bir tweet’te “Ben uzun vadeli bir dolar ayısı ve altın boğayım. Lakin altı aydan fazla müddettir her ikisinde de tarafsızım.” dedi.

Jeffrey Gundlach’ın yorumları karışık reaksiyonlar aldı

Jeffrey Gundlach’ın tweet’i, birçok yatırımcının altın’ı savunmasıyla karışık reaksiyonlar aldı. Bir Twitter kullanıcısı, “Altın düşüş trendi, kömür madenindeki kanaryadır. BTC yalnızca spekülatif bir çılgınlıktır” dedi.

Öbür bir kullanıcı, “Altın, 10YT’ye ve doların gücüne rasyonel davrandı. Altın patlama ve düşüşlerden geçti. Bitcoin rasyonel hareket etmedi. Kendi başına bir dünyada, öbür kriptolara nazaran hiçbir avantaj sunmuyor ve şimdi tek bir piyasa çöküşünden geçmedi.” dedi. Öbür bir Twitter kullanıcısı ise şunları söyledi:

Evet. Bitcoin var olan en güzel varlıktır. %100’e nitekim sahip olduğunuz ve denetim ettiğiniz tek varlıktır. Fizikî olarak seyahat etmek zorunda kalmadan dünyanın her yerinde yanınızda olabilir.

Jeffrey Gundlach: Altın dayanak sağlamıyor

Bu yılın başlarında Jeffrey Gundlach, bir portföyün %25’inin gerçek varlıklara ayrılması gerektiğini vurgulayarak hem Bitcoin hem de altın konusunda tarafsız olduğunu söyledi.  Ocak ayında ise  Jeffrey Gundlach şunları söyledi:

Birkaç ay evvel altın konusunda nötr oldum. Hâlâ tarafsızım. Altın takviye sağlamıyor.

Jeffrey Gundlach: Bitcoin piyasası şu anda tehlikeli görünüyor

Altın, Ağustos ayında 2.060 doların üzerinde yeni bir rekor düzeye ulaştı ve o vakitten beri konsolide oluyor. Bu hafta, altın 1.800 doların altına düştü ve Nisan Comex altın vadeli işlemleri gün içinde 1.773,90 dolardan süreç gördü. Bitcoin’e gelince Jeffrey Gundlach, kripto para ünitesi Aralık ayı ortalarında 23.000 dolar sonunu geçtiğinde varlık konusunda nötr olduğunu vurguladı. Jeffrey Gundlach hususa yönelik şunları söyledi:

Bana bir patlama üzere görünüyor. Bitcoin 1.000-2.000 dolarlık gün içi hareketler yaşıyor. Piyasa şu anda bu çeşit dalgalanmalarla tehlikeli görünüyor. %20 kaybedeceğimden endişelenmek istemiyorum.

Jeffrey Gundlach, kripto para ünitesinin kurumsal yatırım anlatısına dayanan “çirkin hamleler” yaptığını belirtti. Jeffrey Gundlach “Bu çılgınlığı körükledi” dedi. Tekrar de yılın başından bu yana, Bitcoin 20.000 dolardan fazla yükseldi. BTC bugün ise yeni bir rekor ile 57.000 doların üzerine çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance