Standard Chartered Analisti Korkuttu: Düşecek Çok Yer Var! Altın Bu Seviyeyi Görebilir - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  405934,108
  % -8,52
 • ETHEREUM/TL
  18424.53
  % -9,18
 • RIPPLE/TL
  8.73
  % -17,56
 • BITCOIN CASH/TL
  6448.86,445
  % -14,12
 • LITECOIN/TL
  1921.36
  % -11,61
 • COSMOS/TL
  151.28
  % -6,65
 • CARDANO/TL
  8.62
  % -12,59
 • TETHER/TL
  8.37
  % 0,46

Standard Chartered Analisti Korkuttu: Düşecek Çok Yer Var! Altın Bu Seviyeyi Görebilir

Standard Chartered Analisti Korkuttu: Düşecek Çok Yer Var! Altın Bu Seviyeyi Görebilir

Bir altın piyasası analistine nazaran, 2021 altın piyasası için âlâ bir yıl olmadı ve satış baskısı güzelleşmeden evvel daha da berbatlaşabilir.

Suki Cooper: Fiyatların yakın vadede düşmesi için hala yer var!

Standard Chartered Bank’ın pahalı metal analisti Suki Cooper, kısa müddet evvel yaptığı bir açıklamada, altın’ın mevcut düzeylerde çok satılmış üzere görünmesine rağmen, fiyatların yakın vadede düşmesi için hala yer olduğunu söyledi. Suki Cooper, piyasanın kırılgan göründüğünü ve fiyatları desteklemek için çok az yatırımcı inancı olduğunu ekledi.

Altın piyasası, Cuma günü fiyatların kritik dayanağın altına düşmesi ve sekiz ayın yeni en düşük düzeyine düşmesinin akabinde dengeli bir ivme bulmakta zorlanıyor. Nisan ayı altın vadeli süreçleri, son günlerde %0,45 düşüşle 1.721,10 dolar/ONS düzeyinden süreç görerek son devirdeki düşük düzeylerine yakın seyrediyor.

Standard Chartered Bank analisti: Altın için izlenecek bir sonraki takviye düzeyi 1.700 dolar!

Suki Cooper, altın dayanaklı borsada süreç gören eserlere (ETP’ler) yapılan yatırımın, fonların kıymetli metale yatırımını azaltmaya başlamasıyla piyasa için bir risk haline geldiğini söyledi. Suki Cooper, izlenecek bir sonraki takviye düzeyinin mevcut ortamda ONS başına 1.700 ABD dolarında olduğunu da kelamlarına ekledi. Suki Cooper bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İnançta tutulan toplam metal yedi ayın en düşük düzeyine düştü. ETP’ler, mevcut metalin esnekliği meçhul olduğundan, aşağı taraflı bir baskı kaynağı sunuyor.

Suki Cooper: ETP’ler piyasa için bir risk haline geldi!

Suki Cooper, ABD tahvil getirilerinin bu yıl şimdiye kadar yükselmesiyle ETP itfalarının hızlandığını kaydetti. 10 yıllık tahvillerin getirisi, hala bir yılın en yüksek düzeyi olan %1.45’i koruyor. Suki Cooper mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Makro strateji uzmanlarımız, ABD’nin mali teşviki beklentileri ve enflasyon artışına ait artan dehşetler nedeniyle ABDT getirilerinin yükseldiğini ve böylelikle birinci FED faiz artışına ait piyasa beklentilerini gündeme getirdiğini belirtiyorlar. Bu tasaların erken olduğunu düşünüyorlar. Birebir tasalar süratle gevşemeye yol açtı.

Ünlü altın uzmanı: Altın’ın uzun vadeli temelleri destekleyici olmaya devam ediyor

Suki Cooper, düşüş eğiliminde olmasına karşın pahalı metalin uzun vadeli temellerinin destekleyici olmaya devam ettiğini söyledi. Suki Cooper mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kolay para siyaseti, yükselen enflasyon beklentileri ve büyük teşvik beklentileri bozulmadan kalıyor. Bunlar, altın’ın uzun vadeli yükselişini desteklemeli…

Suki Cooper ayrıyeten, Hindistan altın ithalatının 2013’ten bu yana en güçlü başlangıcını görmesi nedeniyle fizikî altın talebine yönelik temel dayanağın uygunlaştırıldığını de belirtti. Suki Cooper hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Kırılgan yatırım akışları göz önüne alındığında, fizikî piyasa fiyatların tabanını belirleyecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance