Sony Avrupa, Tanınan Blockchain Ağına Katıldı - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  402013,667
  % -9,94
 • ETHEREUM/TL
  18057.14
  % -11,06
 • RIPPLE/TL
  8.57
  % -19,91
 • BITCOIN CASH/TL
  6359.45,416
  % -15,40
 • LITECOIN/TL
  1893.75
  % -13,39
 • COSMOS/TL
  146.76
  % -10,11
 • CARDANO/TL
  8.49
  % -15,02
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

Sony Avrupa, Tanınan Blockchain Ağına Katıldı

Sony Avrupa, Tanınan Blockchain Ağına Katıldı

Sony’nin Avrupa yan kuruluşu, merkezi olmayan bir blockchain tabanlı görüntü protokolü olan Theta Network’ün onaylayıcı programına katılan en son şirket oldu.

Sony Europe’ın araştırma ve geliştirme kümesi Centre Europe Brüksel Laboratuvarı, Theta’nın kurumsal doğrulayıcı ve yönetişim kurulu programına katıldığını duyurdu.

Sony, geliştirmenin bir modülü olarak Theta’nın proof-of-stake konsensüs protokolüne nazaran ağ süreçlerini doğrulamak için Avrupa’da bulunan bir kurumsal doğrulama node’u çalıştıracak. Sony Europe ayrıyeten stratejik teknoloji planlamasına katılmak; ağın güvenliğini ve istikrarını sağlamak için, yönetişim kurulunun bir üyesi olarak hareket edecek.

Doğrulayıcı programı, Google ve Samsung üzere büyük teknoloji şirketlerinin yanı sıra Binance, Blockchain.com ve Gumi üzere sanayi şirketlerini içeriyor. Theta Labs CEO’su Mitch Liu, şu sözleri kullandı:

“Theta Network, yedisi Theta Labs tarafından yönetilen 14 kurumsal doğrulayıcı ile, tam süratte merkeziyetsizliğe yanlışsız ilerliyor. Sony, yedinci harici doğrulayıcımız oldu.”

Liu, Sony ile dağıtık defter teknolojisi geliştirmede, merkezi olmayan finans ve non-fungible tokens (eşsiz token’lar) üzere alanlarda daha derin stratejik işbirliği beklediğini söyledi.

Sony, blockchain keşfine devam ediyor

Cointelegraph’ta yer alan habere nazaran Sony Goup sözcüsü, şirketin kimlik doğrulama ve dijital içerik dahil olmak üzere çeşitli alanlarda blockchain için potansiyel uygulamaları keşfetmeye devam ettiğini söyledi. Sony ayrıyeten IC kartlarını kullanarak dijital para donanım cüzdan teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Büyük sanal gerçeklik yayın şirketi Sliver.tv’nin bir yan kuruluşu olan Theta Labs, 2017’de kuruldu. Theta protokolünün lokal token’ı THETA, son vakitlerde kıymetli bir büyüme kaydetti ve 2020’nin sonlarında tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Hatta, rallisiyle Bitcoin’in (BTC) performansından daha güzel performans gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance