Son Devrin Parlayan Yıldızı Bitcicoin (BITCI) Nedir? - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  480586,327
  % 0,73
 • ETHEREUM/TL
  17122.45
  % 1,00
 • RIPPLE/TL
  10.45
  % 19,83
 • BITCOIN CASH/TL
  5405.56,156
  % 3,56
 • LITECOIN/TL
  1972.16
  % 8,07
 • COSMOS/TL
  170.54
  % -1,73
 • CARDANO/TL
  9.86
  % -0,65
 • TETHER/TL
  8.13
  % -0,47

Son Devrin Parlayan Yıldızı Bitcicoin (BITCI) Nedir?

Son Devrin Parlayan Yıldızı Bitcicoin (BITCI) Nedir?

Bitcicoin (BITCI), Bitcichain Blockchain’inin ana kripto parasıdır. Bitcichain, Proof of Authority’i (Otorite İspatı) kullanır. Proof of Authority, Blockchain ağlarına (özellikle de özel ağlara) pratik ve verimli bir tahlil sunan, prestij bazlı bir mutabakat algoritmasıdır.  Bitcichain, işletmelere Blockchain tahlilleri sağlamak için tasarlandı. Her bir token projesi, gerçek dünya işletmeleri tarafından desteklenmektedir (spor kulübü, inşaat şirketleri, güç şirketleri vb.).

Bitcichain ağına katılan her yeni işletme, Blockchain’i merkeziyetsiz tutmak için özel bir node alır. Blockchain projelerinin birden fazla çevrimiçi ve fintech tahlillerini kapsar. Bitcichain’de olmak isteyen rastgele bir işletmenin fiziki, gerçek varlıklarına sahip olması gerekir. Enerji santralleri olan güç şirketi, inşaat çalışmaları olan inşaat şirketi, oyuncular ve ekiplerle spor kulüpleri vb. BITCI, aşağıdakiler için kullanılan platformun mahallî tokenidir;

 • Süreçleri sürece fiyatları.
 • Bitci ekosisteminde BitciPay ile başka Bitci platformları ortasında süratli transfer.

Kripto Para Ödeme Sistemi BitciPay

Günümüz finans teknolojisi, kripto paranın işletmeler ve müşteriler tarafından bir ödeme formülü olarak kullanılmasını sağlayan Blockchain’dir. BitciPay, muharrir kasalara ve taşınabilir aygıtlara kolay kolay ahenk sağlar, olağan ödeme usullerinden daha süratli, daha inançlı ve daha kullanışlı bir ödeme platformu sunarken, işletmeye kripto para yahut fiat ile ödeme alma seçeneği sunar. Ödemelerini fiat olarak isteyen işletmeler, müşterilerinden gelen kripto ödemeleri BitciPay ile otomatik olarak fiat’a dönüştürülür.

Sadakat Programı – Bitci Loyalty

Bitci Loyalty, Bitcichain altyapısını kullanarak sadakat programı sağlar. Marka için oluşturulan tokenler müşterilere indirim, kampanya ve ikram olarak dağıtılabilmektedir. Bu sistemi olağan sadakat programlarından farklı kılan şey, bağımsız marka tokenları oldukları için farklı tokenlere ve hatta fiat’a dönüştürülebilmeleridir.

Tedarik Zinciri – Bitci Supply

Bitci Supply, güç, lojistik vb. tedarik zinciri bilgilerini Bitcichain altyapısını kullanarak kaydeder. Böylelikle talep edildiğinde yetkili üniteler yahut herkes tarafından görülebilir, lakin kaydedilen bilgiler kimse tarafından değiştirilemez. Bitci Supply, şirketlerin ve ülkelerin tedarik zincirinde bağımsız olarak görülmesini sağlarken, altyapı farklılıklarını, düşük suratı, ölçeklenebilirlik problemlerini, yüksek sunucu maliyetlerini ve bakımı ortadan kaldırır.

White Label Crypto Exchange Solutions – CED

Kripto para borsası kurmak isteyen kişi ve kurumlara 7/24 altyapı dayanağı, likidite havuzu, şahsileştirilmiş arayüz ve gelişmiş bir yönetici paneli sağlar. CED, bireylerin ve kurumların borsaları üzerinde tam denetime sahip olmalarını sağlar. CED’in borsa altyapısının en kıymetli farkı, bir müşterinin tüm holdingleri için şahsileştirilmiş, gerçekleşmiş ve gerçekleşmemiş kar/zarar grafiklerini tek ekranda sunan dünyadaki birinci borsa altyapı teknolojisidir.

Akıllı Kontratlar – Bitci Dapps

Akıllı mukaveleler, her bölümün ve iş modelinin ihtiyaçlarını karşılayabilen Bitcichain’de kullanılabilir. Bitcichain, akıllı mukaveleler talep eden şirketle ihtiyaçlarını kıymetlendirerek şirkete özel bir Dapp kurar. Dapps, her uygulama için tek kullanımlık olabilir yahut tekrarlanan uygulamalarda süresiz olarak çalışabilir.

Şirketler için Brand Token Hizmeti

Şirketler yahut bireyler, Bitcichain’de marka tokenleri oluşturmak için projeleri için Bitcichain ile işbirliği yapabilirler. Her küçük yahut büyük işletme, özel marka tokenleri ile müşterilerinden direkt ödeme alabilir. Şirketler bu tokenlere bir fiat muadili verebilirken, uygulama alanlarını belirlerler. 

BITCI araçları

 • BITCI Explorer (https://bitciexp.bitcichain.com)

BitciPay nedir?

BitciPay, birinci ulusal kripto’dan fiat’a ödeme geçididir. BitciPay token transfer hizmetleri, Bitcichain ekosistemi üzerinde süratli ölçeklenebilir ve inançlı süreç sağlayan Bitcichain üzerinde çalışır.

Kurucular kimlerdir?

Bitcichain, 2018 yılında Çağdaş Holding çatısı altında Bodrum/Türkiye’de kurulan Bitci Teknoloji tarafından geliştirildi. Bitci Teknoloji, bir Blockahin geliştirme ve araştırma şirketidir. Şirket bünyesinde çalışan 21 geliştirici, 9 dijital pazarlama çalışanı ve 5 yönetici var.

Bitci Teknoloji’nin projeleri şunlardır;

 • Ethereum madencilik çiftlikleri
 • Bitci.com (Fiat entegrasyonlu ulusal kripto para borsası)
 • Bitcichain (İşletmelerin tokenizasyonu için geliştirilmiş bir borsa ve ödeme platformu entegrasyonuna sahip birinci ulusal Blockchain)
 • BitciPay (İlk ulusal kripto’dan fiat’a ödeme geçidi)

Bitcicoin (BITCI) nasıl alınır?

 • Bitcicoin (BITCI), tanınan kripto para borsası Bitci.com üzerinden satın alınabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance