“Şimdi Dikkatli Olma Zamanı!”: İşte Altın Fiyatı İçin Beklenen Düzeyler - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  497984,221
  % -2,07
 • ETHEREUM/TL
  19648.22
  % -3,10
 • RIPPLE/TL
  13.09
  % -9,83
 • BITCOIN CASH/TL
  8708.63,495
  % 24,52
 • LITECOIN/TL
  2482.23
  % 8,09
 • COSMOS/TL
  208.07
  % -5,71
 • CARDANO/TL
  11.43
  % -3,91
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

“Şimdi Dikkatli Olma Zamanı!”: İşte Altın Fiyatı İçin Beklenen Düzeyler

“Şimdi Dikkatli Olma Zamanı!”: İşte Altın Fiyatı İçin Beklenen Düzeyler

Altın fiyatı, mütevazı bir yükselişle 1.735 dolarlık bölgeye sıçradı. Tanınan altın analisti Haresh Menghani piyasaları yorumladı ve kimi düzeylere dikkat çekti. Analiste nazaran, riskli ruh hali XAU/USD’de rastgele bir güçlü yarar üzerinde bir pürüz oluşturdu. Analiste nazaran, USD tahvil getirilerinde son devirde yaşanan süratli yükseliş, ralliyi sınırladı.

Altın fiyatı, bugün 1.730 doların üzerinde yükseldi

Altın fiyatı, bugün 1.730 doların üzerinde yükseldi. Salgından kaynaklanan güçlü global ekonomik toparlanma konusundaki optimistlik, finansal piyasalardaki yükseliş hissini desteklemeye devam ediyor. Bu, inançlı liman XAU/USD için erken yükselişi engelleyen temel faktörlerden biri olarak görülüyor. Bu ortada, devasa bir ABD teşvik paketinin geçişi, enflasyon endişelerini körükledi ve FED’in çok düşük faiz oranlarını daha uzun süre koruyacağına dair kuşkuları artırdı. 

ABD Lideri Joe Biden’ın Cuma günü 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini imzaladığı bildirilmeye bedel. Bu da ABD Hazine tahvil getirilerinde denetimden çıkmış bir ralli ile sonuçlandı ve bu, getiri sağlamayan metalin yararlarını sınırlamak için daha fazla baskı yaptı. Kıymetli metal, bugün ise yükseliş trendinde süreç görüyor. Fakat, yatırımcılar şu anda isteksiz göründüklerinden, daha fazla bu hafta bir dizi siyaset kararı öncesinde kenarda beklemeyi tercih ettikleri için, en azından şimdilik piyasadaki olumsuz baskı yatıştırılmış durumda.

Haresh Menghani: Altın bir düşüş formasyonu oluşturdu

FED siyaset kararını Çarşamba günü açıklayacak, bunu Perşembe günü İngiltere Merkez Bankası ve haftanın son günü Japonya Merkez Bankası toplantısı izleyecek. FED ayrıyeten ekonomik görünüm ile ilgili yeni bir güncelleme sunacak. FED Başkanı Jerome Powell’ın kısa müddet evvel uzun vadeli borçlanma maliyetindeki keskin artışı sınırlamak için acil bir aksiyon beklentilerini küçümsediği göz önüne alındığında, şahin bir duruş emtia için olumsuz olabilir. Haresh Menghani’a nazaran, bu durum agresif yükseliş eğilimi gösteren trader’lar için bir ölçü ihtiyatlı olunması gerektiğine işaret ediyor.

Bu ortada analiste nazaran, daha geniş piyasa riski hassaslığı, ABD tahvil getirileri ve USD fiyat dinamikleri, birtakım alım satım fırsatları için incelenecek.Teknik açıdan bakıldığında, emtia son dört gündür bir ticaret aralığında dalgalanıyor. Menzile bağlı fiyat hareketi analiste nazaran, kısa vadeli grafiklerde bir dikdörtgen modeli oluşturuyor ve trendde kısa bir duraklamaya işaret ediyor. Analiste nazaran, dikdörtgen düşüş eğilimi gösteren bir formasyon olarak kategorize edilebilir. Bu da analiste nazaran, emtia için en az direniş yolunun aşağı istikamette kaldığını gösteriyor.

Ünlü analist: Altın birtakım agresif kısa vadeli ataklara yol açabilir

Bununla birlikte analiste nazaran, altın rastgele bir düşüş durumunda 1.700 dolar işaretinin yakınında makul bir takviye bulmaya devam edebilir. Aşağıda hakikat devam eden zayıflık analiste nazaran, 1.675 dolarlık bölge civarında, çok ayların en düşük düzeylerine yanlışsız düşüşü hızlandırıyor üzere görünüyor. 

Birtakım takip satışları analiste nazaran, 1.650 dolar düzeyinin yakınında bir ölçü orta dayanak ile 1.625 dolar alanına hakikat bir düşüşün yolunu açacak. Öteki taraftan analiste nazaran, ani direnç 1.738-40 dolarlık arz bölgesinin yakınında sabitlendi. Sonraki rastgele bir olumlu hareket analiste nazaran, bir satış fırsatı olarak alınabilir. Analiste nazaran, bu türlü bir yükseliş atılımı kısa vadeli düşüş görünümünü olumsuz etkileyecek ve birtakım agresif kısa vadeli atılımlara yol açacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance