Sıcak Gelişme: Morgan Stanley, Müşterileri İçin Bitcoin Fonlarına Erişim Sunmaya Başlıyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  407689,407
  % -8,07
 • ETHEREUM/TL
  18505.64
  % -8,67
 • RIPPLE/TL
  8.73
  % -17,50
 • BITCOIN CASH/TL
  6485.96,411
  % -13,16
 • LITECOIN/TL
  1923.07
  % -11,22
 • COSMOS/TL
  152.77
  % -5,76
 • CARDANO/TL
  8.67
  % -12,05
 • TETHER/TL
  8.33
  % 0,51

Sıcak Gelişme: Morgan Stanley, Müşterileri İçin Bitcoin Fonlarına Erişim Sunmaya Başlıyor

Sıcak Gelişme: Morgan Stanley, Müşterileri İçin Bitcoin Fonlarına Erişim Sunmaya Başlıyor

Morgan Stanley Çarşamba günü servet idaresi danışmanlarına, Wall Street devinin akredite varlık idaresi müşterilerine Bitcoin ile ilgili en az bir fona erişim sunmaya başlayacağı konusunu iletti.

The Block’ta yer alan habere nazaran bu durum, Wall Street’te Bitcoin benimsemesinin en son işareti ve servet idaresi kanalındaki kripto para üniteleri için büyük bir gelişme olarak görülüyor. Morgan Stanley’nin serbet idaresi ünitesinde, yaklaşık 2,3 trilyon dolarlık müşteri varlığını yöneten 16.000 danışmanı bulunuyor.

Bankadaki bir kaynağa nazaran, firma müşterilere NYDIG ve Galaxy Digital tarafından işletilen fonlara erişim sunabilir. Ayrıyeten Coinrot.com olarak bildirdiğimiz üzere Çarşamba günü Morgan Stanley, servet idaresi ünitesi aracılığıyla, gelişmekte olan bir yatırım yapılabilir varlıkların ortasında kripto para ünitelerinin de olabileceğini gösteren bir not yayınladı.

Not, bilhassa yatırımcıların coin’e sahiplik yoluyla direkt risk elde etmek yerine halka açık eserlere bakmalarını tavsiye ediyordu.

The Block haberine nazaran Morgan Stanley’nin bir NYDIG fonuna erişim sunması şaşırtan değil, zira Wall Street Bankası bu ayın başlarında NYDIG’nin 200 milyon dolarlık fonlama cinsine katılmıştı.

NYDIG CEO’su Robby Gutmann, bu haftanın başlarındaki bir podcast’te “önümüzdeki hafta, finans ortamında Bitcoin’in benimsenmesi için oyunun kurallarını değiştiren kilometre taşları göreceksiniz,” demişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance