SEC’ten Bu Altcoin’e Ceza! Borsalar Delist Edecek - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  334898,745
  % 4,15
 • ETHEREUM/TL
  23013
  % 8,72
 • RIPPLE/TL
  6.19
  % 2,93
 • BITCOIN CASH/TL
  4567.01,338
  % 1,72
 • LITECOIN/TL
  1195.97
  % 2,94
 • COSMOS/TL
  109.33
  % 7,20
 • CARDANO/TL
  11.64
  % 2,68
 • TETHER/TL
  8.49
  % 1,32

SEC’ten Bu Altcoin’e Ceza! Borsalar Delist Edecek

SEC’ten Bu Altcoin’e Ceza! Borsalar Delist Edecek

SEC, kripto takviyeli bir fikri mülkiyet arama hizmeti olan Loci ile anlaştı. Bu kapsamda Loci’nin token varlıkları yok edilecek ve “LOCIcoin” isimli altcoin borsa listelerinden kaldırılacak.

 • SEC, kripto para ünitesiyle çalışan bir fikri mülkiyet arama hizmeti olan Loci Inc.’e 7,6 milyon dolar para cezası verdi.
 • Düzenleyici, Loci’nin ticari faaliyetlerini yanlış tanıttığını ve menkul değerler düzenlemeleri kapsamında ICO’sunu kaydetmediğini söylüyor.
 • Loci’nin token varlıkları yok edilecek ve LOCIcoin isimli altcoin borsa listelerinden kaldırılacak.

SEC Loci’nin düzenlemeleri ihlal ettiğini söyledi ve para cezası kesti!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2017 yılında ICO yürüten bir teşebbüs olan Loci Inc. ile anlaştığını duyurdu. Loci, mucitlere yönelik InnVenn isimli bir fikri mülkiyet arama hizmeti sağladı. Şirket ayrıca Ethereum tabanlı tokeni LOCIcoin’in ICO satışı yoluyla 7,6 milyon dolar topladı. Proje başarılı olsaydı, LOCIcoin InnVenn’in web hizmetinde hak tezleri için kullanılacaktı. Bu, yatırımcıların çalışmalarını hiç satmadan kripto mükafatları kazanmalarını sağlayacak.

SEC, Loci ve CEO’sunun şirketin geliri, çalışan sayısı ve kullanıcı tabanı hakkında birkaç yanlış beyanda bulunduğunu söylüyor. Loci’nin ICO’sunun SEC’e kayıtlı olmadığını da ekliyor. Ayrıyeten SEC, şirketin CEO’su John Wise’ın şahsî harcamaları ödemek için ICO gelirlerinin 38.000 dolardan fazlasını kullandığını söylüyor. SEC’den Kristina Littman, şirketin, “Loci’nin işinin kritik taraflarıyla ilgili olarak yatırımcıları yanlış yönlendirdiğini” belirtti ve yatırımcıların “bilgili yatırım kararları verebilmeleri için gerçek bilgilere ve doyurucu açıklamalara hakları olduğunu” açıkladı.

LOCIcoin isimli altcoin borsa listelerinden kaldırılacak ve imha edilecek!

Loci’nin SEC’in bulgularını kabul etmesi yahut reddetmesi gerekmiyor, fakat cezaları kabul etti. Loci ve John Wise’a bir durdurma ve vazgeçme buyruğu verildi ve kripto paraları imha edilecek. Şirket ayrıyeten borsaların, LOCIcoin tokenlerini platformlarından kaldırmalarını talep etmeli. CoinGecko’ya nazaran, altcoin şu anda sırf Bancor tokeni ile takas ediyor. John Wise, CEO yahut müdür olarak hizmetten men edilecek ve gelecekteki menkul değer tekliflerine katılmaktan kaçınmalı.

Loci ayrıyeten, şirketin ICO satışında topladığı parayla tıpkı ölçüde 7,6 milyon dolarlık bir ceza ödeyecek. Şirketin web sitesine şu anda erişilemiyor. Bu nedenle kripto para projesi, mutabakatla ilgili rastgele bir resmi açıklama yapmadı. Coinrot.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla altcoin haberi için“Bu 24 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Dev Gelişmeler!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Coinrot.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Coinrot.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinrot.com ve sitede yer alan makalelerin müellifleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İkaz: Kriptokoin.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un müsaadesine natüreldir. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öbür tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara ters biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance
Malatya masaj Yalova masaj Sivas masaj Tokat masaj Kayseri masaj Trabzon masaj Aydın masaj Elazığ masaj Afyon masaj Kütahya masaj Ordu masaj Eskişehir masaj Gaziantep masaj