SEC’den XRP İçin Sarsıcı Yorumlar: Bitcoin Ve ETH’den Farklı! Kamufle Ediliyor - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  498422,453
  % -2,13
 • ETHEREUM/TL
  19698.3
  % -2,88
 • RIPPLE/TL
  13.19
  % -9,10
 • BITCOIN CASH/TL
  8723.25,251
  % 25,94
 • LITECOIN/TL
  2490.38
  % 8,67
 • COSMOS/TL
  209.5
  % -4,81
 • CARDANO/TL
  11.46
  % -3,79
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

SEC’den XRP İçin Sarsıcı Yorumlar: Bitcoin ve ETH’den Farklı! Kamufle Ediliyor

SEC’den XRP İçin Sarsıcı Yorumlar: Bitcoin ve ETH’den Farklı! Kamufle Ediliyor

Ripple davası kapsamında son duruşmanın yeni ayrıntıları ortaya çıkıyor. SEC, XRP ile Bitcoin ortasındaki farkı heyete açıkladı. Ayrıyeten SEC avukatı Jorge Tenreiro, davaya yönelik değerli ayrıntılar paylaştı.

SEC avukatı: XRP, Bitcoin ve Ethereum’dan farklı…

ABD Menkul Değerler ve Borsalar Komisyonu’nda kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, 19 Mart’taki duruşmada Yargıç Sarah Netburn’e XRP’nin Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırılamayacağını söyledi. Jorge Tenreiro, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un hukuk müşaviri Matthew Solomon’un açıklamalarını çürüttü. SEC avukatı bahse yönelik şunları söyledi:

Bay Solomon, “Bitcoin ve Ether’den farklı değiliz” demeye çalışıyor. Ripple’ın kendi avukatlarının da söylediği üzere, Bitcoin üzere değilsiniz. Zira bu varlıkları oluşturan bir varlıksınız. Bu temelde farklı şey…

Jorge Tenreiro: XRP bir menkul değer ve eforlar bunu doğruluyor

Jorge Tenreiro ayrıyeten XRP’nin yardımcı programını sorguladı ve Ripple’ın token için kullanım senaryoları oluşturma uğraşlarının aslında bunun bir menkul değer olduğunu kanıtladığını söyledi. SEC avukatı mevzuya yönelik şunları söyledi:

Bu yardımcı programın hakikaten var olup olmadığı konusunda tartışıyoruz, sayın yargıç. Ancak asıl problem şu ki var olsa bile, Ripple ve sanıkların XRP’yi bir menkul değer kılan şeyi kullanım geliştirme gayretleridir.  

Yargıç Sarah Netburn: XRP’yi, Bitcoin ve Ether’den ayıran bu yardımcı program mı?

Matthew Solomon’un sunumu sırasında Yargıç Sarah Netburn, XRP’yi SEC’in menkul değer olarak görmediği iki kripto para ünitesi olan Bitcoin ve Ethereum’dan ayıran bir yardımcı programa sahip olup olmadığını sordu:

Hususla alakalı olmayabilir, lakin anlaşılması değerlidir. XRP’yi anladığım kadarıyla yalnızca bir para ünitesi değil, birebir vakitte bir yararı da var ve bence onu Bitcoin ve Ether’den ayıran bu yardımcı program. Bu gerçek mu?      

Geçtiğimiz günlerde bildirdiğimiz üzere, SEC   Brad Garlinghouse ve Ripple kurucularından Chris Larsen’ın banka datalarına erişmek için talepte bulundu. SEC, bu bilgilerin dava için kritik kıymete sahip olduğunu vurguluyor.

SEC avukatı: Ripple ve Brad Garlinghouse XRP satışlarını kamufle ediyor

SEC avukatı Jorge Tenreiro, yöneticiler tarafından yapılan her XRP satışının bir Kısım 5 ihlali oluşturduğunu ve bu nedenle tüm satışın kapsamını bilmeleri gerektiğini açıklıyor. Hakim tarafından soru sorulduğunda, Jorge Tenreiro şunları söylüyor:

Temel olarak, SEC’in gerçekleşen tüm satışları görebilmesi gerekir. Bunun için onların kelamına gerek yok. 

SEC avukatı ayrıyeten, ajansın Brad Garlinghouse’un XRP satışlarından kimilerini kamufle etmeyi başardığına dair delil geliştirdiğini açıkladı:

Ayrıca… Ripple, Brad Garlinghouse ve XRP’yi satmak için kullandıkları diğer bir kuruluşun, XRP satışlarını kamufle etmeye çalıştığına dair ispatlar geliştirdik.     

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance