SEC Ve Ripple Davasında Yeni Gelişme: 24 Haziran Değerli Tarih! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  333898,357
  % 3,96
 • ETHEREUM/TL
  22905
  % 8,41
 • RIPPLE/TL
  6.18
  % 2,70
 • BITCOIN CASH/TL
  4563.71,183
  % 1,67
 • LITECOIN/TL
  1194.86
  % 2,64
 • COSMOS/TL
  108.77
  % 6,54
 • CARDANO/TL
  11.7
  % 3,12
 • TETHER/TL
  8.49
  % 1,32

SEC ve Ripple Davasında Yeni Gelişme: 24 Haziran Değerli Tarih!

SEC ve Ripple Davasında Yeni Gelişme: 24 Haziran Değerli Tarih!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), eski bir SEC yetkilisi için Ripple (XRP)’ın söz mahkeme celbini bozmak için harekete geçti. Birçok kişi, kelam konusu eski yetkilinin Jay Clayton olabileceğine inanıyor.

SEC, Ripple (XRP)’ın eski yetkili için söz vermesine itiraz ediyor!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), sanıklar (Ripple) tarafından eski bir SEC yetkilisine sunulan söz mahkeme celbini bozmak için 24 Haziran’a kadar bir önerge sunmayı planlıyor. Bu bahis için resmi program aşağıdaki evrakta yer alıyor. SEC tarafından sunulması planlanan kelam konusu önerge, Ripple’ın eski bir SEC yetkilisini yeminli olarak sorgulamak istediği ve SEC’in buna büsbütün karşı olduğu için iki taraf ortasındaki uyuşmazlıktan kaynaklanıyor. 

Yargıç Netburn, Ripple’ın eski SEC yetkilisini (şu anda bilinmiyor) sorgulayıp sorgulamayacağına karar verecek. SEC ve Ripple ortasındaki dava, son 6 ayda uzun bir yol kat etti ve her iki taraf da davanın sonuçlanmasını istese de mevzu şimdi bitmedi. Birçok duruşmanın Ripple lehine olduğu ve birkaçının SEC’in üstünlüğü varmış üzere göründüğü davada birkaç kıymetli gelişme yaşandı. Bir noktada uzmanlara nazaran, SEC de mutabakat yolunu seçecek gibi görünüyor.

Eski SEC yetkilisinin kimliği üzerine kripto topluluğu spekülasyonları

Kelam konusu eski yetkilinin kimliği hala meçhul. Fakat kripto topluluğu şimdiden mümkün isimler üzerinde spekülasyon yapıyor ve geçen yıl Aralık ayında davayı açan eski SEC lideri Jay Clayton spekülasyonların tepesinde yer alıyor. Bir kullanıcı mevzuya yönelik şu yorumda bulundu:

Jay Clayton olduğundan şüpheliyim, doğruyu söylemez. Muhtemelen özgür bıraktıkları eski bir SEC yetkilisi… SEC’in davanın gerisindeki gerçek maksatları hakkında gerçeği söylemeye kim istekli olabilir. SEC’e ziyan veriyor olmalı, bu yüzden bunu önlemek istiyorlar.

Artık her şey hakimin önerge hakkındaki kararına bağlı ve evvelki kararlara nazaran, hareketin reddedilme mümkünlüğü epey yüksek. Kriptokoin.comolarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla Ripple haberi için “Ripple’da Jed McCaleb Kâbusu: Yüzmilyonlarca XRP Sattı!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz. Ripple (XRP) fiyatını ve ayrıntılı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Coinrot.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut Coinrot.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinrot.com ve sitede yer alan makalelerin müellifleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İhtar: Kriptokoin.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un müsaadesine alışılmıştır. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öbür tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara ters biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance
Malatya masaj Yalova masaj Sivas masaj Tokat masaj Kayseri masaj Trabzon masaj Aydın masaj Elazığ masaj Afyon masaj Kütahya masaj Ordu masaj Eskişehir masaj Gaziantep masaj