Ripple’dan (XRP) SEC Davası İçin Yeni Bir Atak Geldi - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  498186,730
  % -2,19
 • ETHEREUM/TL
  19734.47
  % -2,34
 • RIPPLE/TL
  13.26
  % -8,54
 • BITCOIN CASH/TL
  8703.42,560
  % 25,41
 • LITECOIN/TL
  2490.34
  % 8,83
 • COSMOS/TL
  209.64
  % -4,67
 • CARDANO/TL
  11.47
  % -3,92
 • TETHER/TL
  8.08
  % 0,60

Ripple’dan (XRP) SEC Davası İçin Yeni Bir Atak Geldi

Ripple’dan (XRP) SEC Davası İçin Yeni Bir Atak Geldi

Ripple, SEC’i Bitcoin ve Ethereum ile ilgili evraklar üretmeye zorlamak için bir talepte bulundu.

Ripple Labs, CEO Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’i temsil eden avukatlar, Federal Yargıç Analisa Torres’ten ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) blockchain şirketine karşı açtığı davayla ilgili evraklar hazırlamaya zorlamasını istiyor.

15 Mart’ta sunulan bir önergede, SEC’in düzenleyici tarafından seçilenler dışında rastgele bir evrak üretemediğini tez ediyorlar. Ripple, düzenleyiciden menkul değer olmayanlar olarak tanımlanan en büyük iki kripto para ünitesi olan Bitcoin ve Ethereum ile ilgili evraklar üretmesini istiyor.

Bilindiği üzere, XRP süreçlerinin “ekonomik özünün” üstte belirtilen kripto para ünitelerinden farklı olmadığı argüman ediliyor, lakin token çoklukla merkezileştirilmesi nedeniyle tenkitlere maruz kalıyor.

SEC ise Bitcoin ve Ethereum ile ilgili evrakların davayla alakasız olduğunu tez ediyor.

Ripple, SEC’in İspatları Sakladığını Söylüyor

Blockchain şirketi SEC’i, borsalara XRP’nin bir menkul değer olmadığının söylendiğinin “açık” olduğunu tez ederek SEC’i “potansiyel olarak açıklayıcı delilleri saklamakla” suçluyor.

“Bugüne kadar toplanan bilgilere dayanarak, SEC’e, sofistike piyasa iştirakçileri tarafından XRP’nin bir menkul değer olmadığı ve bu durum hakkında geri bildirim istediği, lakin Aralık 2020’de bu davadaki tezlerini sunana kadar bilakis bir kamuoyu açıklaması sunmadığı açık. Bu gerçekler hakkında öğrenilecek her şeyi öğrenmek (ister iç ister dış irtibat yoluyla olsun) savunma ile ilgilidir ve Mahkemenin dava için kritik olan birkaç mevzuyu anlamasının merkezinde olacaktır.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance