• BITCOIN
  262821,638
  % -1,89
 • ETHEREUM
  9002.77
  % -1,44
 • RIPPLE
  2.05
  % -1,94
 • BITCOIN CASH
  3546.55,417
  % -1,70
 • LITECOIN
  1044.85
  % -1,93
 • COSMOS
  66.1
  % 3,53
 • CARDANO
  2.8
  % -0,41
 • TETHER
  7.47
  % 0,31

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini Analistler Ne Söylüyor

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini Analistler Ne Söylüyor

Tüm Kripto para ekosistemini son bir kaç gün içinde büyük düşüşler gördü, ancak bu durumdan en çok etkilenen Kripto paralardan birisi Ripple (XRP) oldu. Ripple (XRP) yakın zamanda %18 civarında değer kaybetti. Bu fiyat hareketi ile Ripple, altcoinler arasında en kötü performanslar arasında görünüyor. Analistlerin Ripple fiyat tahmini, daha düşük seviyeleri işaret ediyor. Ünlü bir analist Ripple (XRP) için “Siyah Perşembe” fiyat bölgesini test edebileceğini söyledi.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini ve Ayı Baskısı Teknik İşaretleri

Ripple, uzun bir süre aşağıdaki grafikte belirtildiği gibi 0.21 dolar aralığının üzerinde olmasına rağmen, son düşüş teknik desteği kırdı. Ripple (XRP) fiyat tahmini hakkında tanınmış bir kripto para birimi tüccarı ve teknik analiz yazarı olan Nik Patel, XRP’nin piyasa yapısının destek seviyesinin kaybedilmesinden sonra “düşüşe geçtiğini” açıkladı. Nik Patel;

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini Analistler Ne Söylüyor

Özellikle piyasa yapısının son zamanlarda kırıldığı ve düşüş eğilimine girdiği vurgulanan alanla ilgileniyorum. Bu mola ve dönüş önemli bir alandan da meydana geldi: 200 günlük hareketli ortalama

Patel, Ripple (XRP) fiyat tahmini ile 0,21 dolar aralığından reddedilmeye devam edeceğini, 0.17 dolar’ın altına hızlı bir düşüş beklediğini belirtti. Bundan sonra Ripple’ın aralıktaki düşük seviyesi olan 0.125 dolar civarını yeniden test edebileceğini, bu seviyelere kadar düşüşün muhtemel olduğunu dile getirdi. Ünlü Analist, XRP’nin ABD Doları karşısında işlem çiftine ilişkin düşüş eğilimi ile birlikte, altcoin’in Bitcoin’e karşı performansı konusunda benzer şüpheciliği paylaştı. Yapılan tahminlere ve analizlere bakıldığı zaman Ripple için analistlerin büyük çoğunluğu aynı şekilde düşünüyor.

Tabi Ripple için tüm sonuçlar olumsuz değil, Bitcoin cephesinde yaşanan Boğa hareketi altcoin piyasasını da hareketlendirir. Analistler şu anda hem teknik hem de temel faktörlere atıfta bulunarak BTC için orta ve uzun vadeli bir görünüm çiziyorlar.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz , CNBC’de “Fast Money” yapılan son röportajda uzun süreli yükseliş hedefini lider kripto para biriminde tuttu. Hükümetlerin tüm teşvikleriyle birlikte, merkez bankalarının rekor miktarda likidite operasyonu ile Bitcoin’in yıl sonuna kadar 20.000 dolara tırmanabileceğini belirtti.

Olumlu makro bakış açısıyla birlikte Novogratz, efsanevi makro riskten korunma fonu yatırımcısı Paul Tudor Jones’un Bitcoin alanına girmesinin dikkat çekici olduğunu da sözlerine ekledi.

Ripple (XRP) Fiyat Tahmini Analistler Ne Söylüyor

Teknik açıdan bakıldığında, bir üst düzey tüccar, Bitcoin’in şuanki haftalık grafiğinin, 2019 boğa rallisinin başlangıcında olduğu gibi olduğunu belirtti. Yukarıdaki grafikte vurgulanan her iki dönem de ard arda yedi haftalık kazançlar ve ardından bir “Doji” mumu gösteriyor. Geçmişte yaptıklarını tekrarlayan BTC, önümüzdeki birkaç ay içinde %150’nin üzerinde yükseliş gösterecek.

Kaynak: Newsbtc