Ripple, Tetragon Davasında Bir Zafer Daha Kazandı! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  489383,168
  % 0,60
 • ETHEREUM/TL
  17574.88
  % 1,20
 • RIPPLE/TL
  11.21
  % 8,39
 • BITCOIN CASH/TL
  5564.7,332
  % 1,36
 • LITECOIN/TL
  2051.87
  % 2,58
 • COSMOS/TL
  178.25
  % 3,45
 • CARDANO/TL
  10.32
  % 4,50
 • TETHER/TL
  8.17
  % 0,22

Ripple, Tetragon Davasında Bir Zafer Daha Kazandı!

Ripple, Tetragon Davasında Bir Zafer Daha Kazandı!

Ripple Labs, Tetragon ile yasal uğraşında bir zafer daha kazandı. Mahkeme 5 Mart’ta Tetragon’un şu anda Ripple’dan pay ödemesi alma hakkı olmadığına karar verdikten sonra, Delaware Eyaleti Şansölye Mahkemesi de itirazı reddetti.

Mahkeme, Tetragon’un “menkul kıymet” tezinin yanlış olduğunu, zira şu anda XRP’nin durumu hakkında resmi bir karar bulunmadığını bildirdi. Yargıç Morgan T. Zurn, Tetragon’un ihtiyati önlem talebini reddetti.

İngiltere merkezli varlık idaresi şirketi, Ripple’ın öz sermayesinin %2’sinden azına sahip. Bununla birlikte 175 milyon dolar toplanan C Serisi finansman tipine en büyük katkıyı yapan şirketti. Akabinde Ripple’a SEC davasından sonra paylarını geri almak için dava açtı. Münasebet olarak ise payların “telafisi mümkün olmayan ziyan riskini tetiklediğini” söyledi.

Ripple davasında Tetragon, temyiz hakkını kaybetti

Law360 raporuna nazaran Delaware Delaware Chancery Court da Tetragon’un Eyalet Yüksek Mahkemesine itiraz talebini reddetti. Yargıç Zurn, 12 sayfalık bir mektupta, Tetragon’un ihtiyati önlem kararının temyizinin “Şansölye Mahkemesinin genel olarak temyiz için bedelsiz bulduğu bir kategori olan kontrat yorumunun incelenmesinden fazlasını içerdiğini” gösteremediğini açıkladı. Law360, belgeyi münasebet göstererek şu sözleri kullandı:

“Tetragon’un başvurusu, mahkemenin yorumunun yanlışlı olan rastgele bir özel istikametini tanımlamıyor. Kıymetli bir bahisteki belli bir yanılgıyı – duruşma ile karara bağlamadan evvel, eyalet yüksek mahkemesinin incelemesine yönelik nitelendirilen makul bir yanılgıyı belirtmiyor.”

Ayrıyeten Zurn, 5 Mart kararını yineledi. “Tetragon’un temellere üstün gelme mümkünlüğü makul değildi, zira mutabakatlarına nazaran bir Menkul Değer yükümlülüğü oluşturmuyordu.” Buna ek olarak Zurn, XRP’nin menkul değer olarak statüsüne SEC’in başvurusu ile değil, ABD Bölge Mahkemesi tarafında karar verildiği ortaya çıkardı. Yargıç Zurn ayrıyeten şunları yazdı:

“Duruşmanın yaklaşmasıyla, bu davanın vakit çizelgesini bozmakla ilgili maliyetler ve ortaya çıkabilecek verimsizlikler; Tetragon’un sav ettiği potansiyel yararlardan ağır basmaktadır.”

Ayrıyeten Law360, Ripple ve Tetragon davasında son kararın hala 25-26 Mart’ta yapılması planlanan duruşma ile verileceğini belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance