Ripple, SEC Davasına Yönelik Yeni Karşılığını Sundu: İşte Ayrıntılar - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  406435,708
  % -8,41
 • ETHEREUM/TL
  18457.92
  % -9,12
 • RIPPLE/TL
  8.74
  % -17,45
 • BITCOIN CASH/TL
  6469.17,506
  % -13,38
 • LITECOIN/TL
  1924.81
  % -11,38
 • COSMOS/TL
  152.25
  % -6,05
 • CARDANO/TL
  8.66
  % -12,14
 • TETHER/TL
  8.38
  % 1,04

Ripple, SEC Davasına Yönelik Yeni Karşılığını Sundu: İşte Ayrıntılar

Ripple, SEC Davasına Yönelik Yeni Karşılığını Sundu: İşte Ayrıntılar

Ripple, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile çabasını hızlandırıyor. Blockchain şirketi, “XRP’yi bir yatırım mukavelesi olarak satmadığını yahut dağıtmadığını” tez ederek, sonradan değiştirilmiş SEC davasına birinci resmi karşılığını sundu.

SEC’in, token’ın global olarak 1.4 milyardan fazla süreç kaydettiği gerçeğini “görmezden geldiğini” yahut “yanlış tanımladığını ileri sürüyor.

Ripple genel danışmanı Stu Alderoty, Ripple’ın ayrıyeten SEC’in piyasa iştirakçileriyle yaptığı toplantılar hakkında daha fazla bilgi edinmeyi dört gözle beklediğini belirtiyor. Daha evvel de Coinrot.com tarafından bildirildiği üzere Ripple, SEC ile gerçekleştirilen ön duruşmasında, SEC’in daha evvel çeşitli piyasa iştirakçilerini XRP’nin menkul değer durumu konusunda uyarmadığına dair ispatlar elde ettiğini belirtmişti.

Ripple, XRP’yi oluşturduğunu reddediyor

SEC davası, Ripple kurucu ortakları Jed McCaleb, Arthur Britto ve şirketin CTO’su David Schwartz’ın “düşük maliyetle” 100 milyar XRP token’ı çıkarmaktan sorumlu olduğunu belirtiyor.

Ripple, Schwartz’ın SEC davasından aylar evvel yayınlanan tweet’inde Ripple’ı yaratan bireylerle XRP’yi yaratan şahısların “hemen çabucak tıpkı kişiler” olduğunu belirtmesine karşın; CTO’nun karşılığında bu iddiayı reddediyor:

“XRP’yi oluşturan şahıslar, Ripple’ı oluşturan bireylerle çabucak hemen birebir ve öteki şeylerin yanı sıra öncelikli olarak XRP’yi dağıtmak için Ripple’ı yarattılar.”

Ripple’ın en son yayınlanan evrakına nazaran, “şirketin kripto para ünitesinin büyük bir çoğunluğunu elinde tutması, Exxon’un petrol tutmasına benzer”. Şirket, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

“Birçok kuruluş büyük ölçülerde emtiaya sahip ve emtia piyasalarına ağır bir formda katılır. Exxon’un, yüklü ölçüde petrolü vardır, De Beers’ın büyük oranda elması vardır. Bitmain ve öteki Çinli madenciler çok yüksek sayıda Bitcoin sahibidir.”

Ripple’a nazaran yöneticilerin token satışı hakkında kâfi bilgi yok

Şirket, davayı reddetmek için yakın vakitte iki başka mektup gönderen yöneticilerin satışları hakkında kâfi bilgi olmadığını sav ediyor:

“Ripple, Bay Garlinghouse’un XRP satışlarına ait 186. paragrafta yer alan tezleri kabul etmek yahut reddetmek için kâfi bilgiye sahip değil ve bu nedenle reddedildi.”

Yeniden de, çalışanlarının token’ın “işlem fiyatını ve hacmini” gözlemlediğini kabul ediyor:

“Ripple, rastgele bir karşılığın gerekli olduğu ölçüde argümanları reddediyor. Lakin Ripple çalışanlarının XRP’nin alım satım fiyatını ve hacmini vakit zaman gözlemlediğini kabul ediyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance