Ripple Davasında Değerli Gelişme! Bitcoin (BTC) Ve Ethereum’un (ETH) XRP Ile Karşılaştırılamayacağı Söylendi - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  402244,590
  % -10,94
 • ETHEREUM/TL
  18000.63
  % -12,49
 • RIPPLE/TL
  8.67
  % -20,77
 • BITCOIN CASH/TL
  6303.28,340
  % -17,56
 • LITECOIN/TL
  1852.4
  % -16,22
 • COSMOS/TL
  145.21
  % -12,52
 • CARDANO/TL
  8.51
  % -15,91
 • TETHER/TL
  8.34
  % 0,41

Ripple Davasında Değerli Gelişme! Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) XRP ile Karşılaştırılamayacağı Söylendi

Ripple Davasında Değerli Gelişme! Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) XRP ile Karşılaştırılamayacağı Söylendi

SEC ve Ripple (XRP) ortasındaki dava sürüyor. Davada kıymetli bir gelişme yaşandı. SEC’de kıdemli bir duruşma avukatı olan Jorge Tenreiro, 19 Mart’ta yapılan duruşmada Yargıç Sarah Netburn’e XRP’nin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile karşılaştırılamayacağını söyleyerek, Ripple CEO’sunun hukuk müşaviri olan Matthew Solomon’a karşılık verdi.

“Bay Solomon, Bitcoin ve Ethereum‘dan farklı olmadıklarını söylüyor. Ripple’ın kendi avukatlarının da söylediği üzere, Bitcoin üzere değilsiniz çünkü siz bu varlıkları yaratan bir oluşumsunuz. Bu temelde farklı bir bahis.”

Tenreiro ayrıyeten, XRP’nin yardımcı programını da sorguladı ve Ripple’ın token için kullanım senaryoları oluşturma uğraşlarının, aslında bunun bir teminat olduğunu kanıtladığını da ekledi:

“Bu programın hakikaten var olup olmadığı konusunda tartışıyoruz. Sayın yargıç, fakat asıl sorun şu, bu program var olsa bile Ripple ve davalıların XRP’yi bir güvenlik haline getirmeye gayretleri ve XRP için yeni bir kullanım geliştirme gayretleridir.”

Solomon’un konuşması sırasında Netburn, XRP’yi Bitcoin ve Ethereum’dan ayıran bir yardımcı programa sahip olup olmadıklarını sordu:

“Konuyla alakalı olmayabilir, lakin anlaşılması değerlidir. XRP’yi anladığım kadarıyla bu yalnızca bir para ünitesi değil, birebir vakitte farklı yararları da kelam konusu. Bu yardımcı program XRP’yi Bitcoin ve Ethereum’dan ayıran bir şey. Bu gerçek mu?”

Tenreiro, yöneticiler tarafından gerçekleştirilen her XRP satışının bir ihlal olduğunu lisana getiriyor. Bu nedenle tüm satış kapsamını bilmeleri gerektiğini söz ediyor. Fakat bu bahsin tokenı satın her bireyi ilgilendirmediğinin de altını çizdi. SEC avukatı ayrıyeten, Garlinghouse’ın XRP satışlarından kimilerini kamufle etmeyi başardığına dair ispat geliştirdiklerini de açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance