Ripple Davası Yarın! Eski SEC Lideri: Dava 2 Halde Bitebilir - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  346880,681
  % 2,83
 • ETHEREUM/TL
  11105.5
  % 8,50
 • RIPPLE/TL
  3.14
  % 0,16
 • BITCOIN CASH/TL
  3527.35,622
  % 2,41
 • LITECOIN/TL
  1244.53
  % 1,84
 • COSMOS/TL
  134.52
  % 1,35
 • CARDANO/TL
  9.27
  % -4,70
 • TETHER/TL
  7.3
  % -2,36

Ripple Davası Yarın! Eski SEC Lideri: Dava 2 Halde Bitebilir

Ripple Davası Yarın! Eski SEC Lideri: Dava 2 Halde Bitebilir

Daha evvel bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. Bu dava nedeniyle XRP devasa bir çöküş yaşadı ve 33’den fazla platformun takviyesini kaybetti. Merakla beklenen Ripple davası için ön duruşma, 22 Şubat tarihinde yapılacak. Eski SEC Lideri Mary Jo White ise Fortune’a verdiği demeçte değerli açıklamalarda bulundu. Mary Jo White, SEC’in Ripple’a yönelik yürütülen yasal savaşta büsbütün kusurlu olduğunu belirtti.

Eski SEC Lideri: SEC, Ripple davası kapsamında büsbütün hatalı!

Coinrot.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul değer satışı yapmakla suçluyor. Ayrıca SEC, XRP’nin piyasaya sürüldüğü günden bu yana bir menkul değer olduğunu vurguluyor.

Piyasayı derinden etkileyen Ripple davası için ön duruşma ise 22 Şubat tarihinde yapılacak. İkili hakim karşısına birinci kere yarın çıkacak. Eski SEC Lideri Mary Jo White ise yeni verdiği bir röportajda SEC ve Ripple ortasındaki yasal savaşı yorumladı. Mary Jo White, SEC’in Ripple’a yönelik argümanlarda büsbütün kusurlu olduğunu belirtti. Ayrıyeten Mary Jo White, Ripple’ı dava kapsamında SEC’e karşı savunacak avukatlar ortasında yer alıyor. Mary Jo White bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bunu farklı halde anlatmaya gerek yok. SEC, yasal açıdan ve gerçeklere nazaran, büsbütün hatalı… Eski bir ABD savcısı ve SEC Lideri olarak sonuçlanmasının bu kadar uzun süreceğini bildiğiniz bir davayı açmamanız gerektiğini de bilirsiniz. Bu türlü bir adımı attıktan sonra kapıdan çıkıp gidemezsiniz….

Mary Jo White davanın sonucunu da öngörmeye çalışıyor: 2 halde bitebilir!

Mary Jo White açıklamalarında SEC’in kripto paralara yönelik evvelki kararlarına dikkat çekiyor. Mary Jo White ajansın Bitcoin ve XRP’den sonra piyasaya sürülen Ethereum’un bir menkul değer olmadığını onayladığını da belirtiyor. Mary Jo White davanın sonucunu da öngörmeye çalışıyor ve Ekim ayında mahkemeden bir özet kararın çıkabileceğini vurguluyor. Eski SEC Başkanı’na nazaran, Ripple ve SEC Ekim ayından evvel bir muahedeye varmayı da tercih edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance