Ripple Davası İçin Son Dakika Gelişmesi: Kritik Tarihler Belirlendi! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  480640,514
  % 0,79
 • ETHEREUM/TL
  17113.07
  % 1,04
 • RIPPLE/TL
  10.41
  % 19,38
 • BITCOIN CASH/TL
  5387.86,349
  % 3,22
 • LITECOIN/TL
  1965.62
  % 7,72
 • COSMOS/TL
  169.48
  % -2,16
 • CARDANO/TL
  9.82
  % -1,03
 • TETHER/TL
  8.13
  % -0,47

Ripple Davası İçin Son Dakika Gelişmesi: Kritik Tarihler Belirlendi!

Ripple Davası İçin Son Dakika Gelişmesi: Kritik Tarihler Belirlendi!

Ripple davası kapsamında şirket ile SEC ortasında birinci görüşme 22 Şubat tarihinde gerçekleşti. Bu duruşmada ve sonrasında verilen dilekçeler ile Ripple, SEC’in yanılgılı olduğunu belirterek davanın reddini talep etti. Artık ise Ripple’ın avukatı James K. Filan, davaya yönelik değerli gelişmeleri ve tarihleri aktardı. James K. Filan, SEC’in mahkemeye ilettiği evrakları paylaştı ve tarafların red taleplerine ait savunmalarının sunulacağı tarihleri açıkladı.

Ripple davası kapsamında yeni tarihler belirlendi!

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul değer satışı yapmakla suçluyor. Ayrıca SEC’e nazaran, XRP piyasaya sürüldüğü günden beri bir menkul değer niteliğindedir. Davanın 22 Şubat tarihindeki birinci duruşmasında Ripple, davanın reddini talep etti. Ripple, duruşmanın akabinde verdiği dilekçeler ile de SEC’in yanılgılı olduğunu belirterek davanın reddini istedi.

Bu gelişmenin akabinde SEC, Ripple’ın red dilekçelerindeki savunmalarının “hukuki olmadığını” belirterek kritik açıklamalarda bulundu. Artık ise Ripple’ın avukatı James K. Filan, Ripple davası kapsamındaki son gelişemleri aktardı. James K. Filan, iki tarafın davanın seyri manasında kimi tarihlerde anlaştıklarını duyurdu. Bu kapsamda, Ripple CEO’su ile kurucu ortak Chris Larsen, davanın reddi için açılış savunmasını 12 Nisan tarihinde yapacak. SEC ise bu kapsamda açıklamasını 14 Mayıs tarihinde iletecek. Sonuç olarak, davalıların SEC’in argümanlarına karşılık vermek için 4 Haziran tarihine kadar mühleti olacak.

Davanın an itibariyle Haziran ayına kadar süreceği görülüyor

Bu kapsamda davanın an itibariyle Haziran ayına kadar süreceği görülüyor. Lakin dava bu tarihlere bakılmaksızın iki taraf ortasında yapılacak bir mutabakat ile çözülebilir. Piyasanın öncü isimlerinin görüşleri de bu doğrultuda. Yatırımcılar ve uzmanlar, Ripple’ın SEC ile anlaşacağını ve bu kapsamda olasılıkları değerlendirdiğini düşünüyor. Geçmişte SEC ile karşı karşıya gelen kimi kripto para projelerinin de regülatör ile muahedeyi tercih ettiğini belirtmek gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance