Ripple CEO’sundan XRP’ye Yönelik Kritik Açıklamalar Geldi! - Coinrot
 • BITCOIN/TL
  496909,184
  % -1,99
 • ETHEREUM/TL
  19564.5
  % -3,21
 • RIPPLE/TL
  12.89
  % -8,42
 • BITCOIN CASH/TL
  9241,714
  % 33,05
 • LITECOIN/TL
  2524.45
  % 9,76
 • COSMOS/TL
  208.08
  % -5,58
 • CARDANO/TL
  11.43
  % -3,50
 • TETHER/TL
  8.06
  % 0,27

Ripple CEO’sundan XRP’ye Yönelik Kritik Açıklamalar Geldi!

Ripple CEO’sundan XRP’ye Yönelik Kritik Açıklamalar Geldi!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC davasıyla ilgili değerli açıklamalarda bulundu. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a nazaran, SEC dava kapsamındaki argümanlarında haklı değil ve XRP’nin bir menkul değer olmadığı açık. Brad Garlinghouse’a nazaran, bu dava yalnızca XRP için değil tüm piyasa için makûs bir durum.

Brad Garlinghouse: Ripple ortadan kalkarsa, XRP ticarete devam edecek

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere SEC, geçtiğimiz aylarda Ripple’a resmen dava açtı. SEC bu dava kapsamında, Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’ı, XRP aracılığıyla 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul değer satışı yapmakla suçluyor. Ayrıca SEC’e nazaran, XRP piyasaya sürüldüğü günden beri bir menkul değer niteliğindedir.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise SEC’in tezlerini sert bir lisanla red ediyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a nazaran, SEC tezlerinde haklı değil ve XRP’nin bir menkul değer olmadığı açık. Ripple CEO’su yeni açıklamalarında şunlara yer veriyor:

Bir menkul değere sahipseniz, size bir şirketin sahipliğini verir, değil mi? Ripple ortadan kalkarsa, XRP ticarete devam edecek…

Ripple CEO’su: Bu yalnızca Ripple için makûs değil…

Brad Garlinghouse, kripto paranın bir menkul değer olabileceğini argüman eden dünyadaki tek ülkenin ABD olduğunu ekliyor. Ripple, Aralık ayında ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu tarafından XRP’yi kayıtsız bir menkul değer olarak sunmakla suçlayan bir dava ile tokatlandı. Bununla birlikte, son Tetragon kararının gösterdiği üzere, mahkeme altcoin’in düzenleyici durumunu belirlemede son kelam hakkına sahip olacak. Eski Ripple CEO’su Chris Larsen ile birlikte davada sanık olarak da isimlendirilen Ripple yöneticisi, SEC’in yaptırım aksiyonunun tüm bölümü olumsuz etkileyeceğini söylüyor:

Bu yalnızca Ripple için makûs değil. Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto piyasası için genel olarak makus ve bu faaliyeti olumsuz etkiliyor.  Bu girişimcilik faaliyetini Amerika Birleşik Devletleri dışına yönlendiriyor. Bunun kripto sanayisi için katiyetle yetersiz olduğunu düşünüyorum.

Coinrot.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Ripple aslında yasal zahmetlere karşın ABD dışında 15 bankacılık ortağı ile mutabakat imzalamayı başardı. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Takip et
Binance